Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mgła sparaliżowała ruch na gdańskim lotnisku

0
Podziel się:

Dziś od godz. 10 nie wylądował, ani nie wystartował żaden samolot. Część lotów odwołano, a część przekierowano na inne lotniska.

Mgła sparaliżowała ruch na gdańskim lotnisku
(Wojciech Traczyk/East News)

Gęsta mgła zalegająca w okolicach gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy sparaliżowała ruch samolotów. Dziś od godz. 10 nie wylądował, ani nie wystartował żaden samolot. Część lotów odwołano, a część przekierowano na inne lotniska.

Jak poinformował dyżurny Portu Mirosław Chełstowski, samoloty, które z powodu mgły nie mogły w niedzielę lądować w Gdańsku, zostały przekierowane na lotniska w Bydgoszczy, Poznaniu i Warszawie. Chodzi tu m.in. o samoloty z Bristolu, Londynu, Oslo czy Bergen.

Z kolei część maszyn, które miały wystartować z Gdańska w niedzielę rano, m.in. do Oslo czy Stavanger, czeka z wylotem, aż mgła się rozwieje. Część lotów z Gdańska - m.in. do Oslo i Monachium - odwołano, a jeden z przewoźników, który miał wykonać loty z Gdańska do Bristolu i Londynu, zdecydował się na wyloty z lotniska w Bydgoszczy.

Chełstowski wyjaśnił, że według meteorologów po godz. 13 w niedzielę mgła powinna ustąpić na tyle, by można było stopniowo przywrócić ruch.

Czytaj więcej w Money.pl
Mgła utrudnia pracę lotniska w Poznaniu Opóźniony jest samolot z Londynu, jak również odlot do stolicy Anglii.
Szykują się spore zmiany na gdańskim lotnisku Port Lotniczy Gdańsk imienia Lecha Wałęsy ogłosił dziś pierwszy etap przetargu na rozbudowę drugiego terminalu pasażerskiego.
Zobacz Sydney w niesamowitej mgle Widoczność była tak ograniczona, że wyloty z tamtejszego portu lotniczego zostały odwołane, a przylatujące samoloty musiały lądować w innych miastach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)