Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Negocjacje uratują pasażerów przed koszmarem?

0
Podziel się:

Ruszają rozmowy, które mają sprawić, że sześć brytyjskich lotnisk nie będzie zamkniętych.

Negocjacje uratują pasażerów przed koszmarem?
(spotterjohnsen/CC/Flickr)

Dziś ruszają rozmowy, które mają sprawić, że sześć dużych brytyjskich lotnisk nie zostanie zamkniętych z powodu strajku.

Negocjacje między zarządem a związkowcami z firmy _ BAA _ - operatora brytyjskich portów lotniczych - będą prowadzone przez mediatora i zostaną zorganizowane w miejscu, które nie zostanie ujawnione.

W ubiegłym tygodniu centrala związkowa Unite zdecydowała o zawieszeniu protestu przeciw zbyt niskim płacom. BBC przypomina, że ewentualny strajk uderzyłby w osoby korzystające z lotnisk: Heathrow, Stansted, Southampton, Edynburg, Glasgow i Aberdeen. Musiałyby one zostać zamknięte, bo do pracy nie stawiliby się m.in. strażacy.

_ - Mamy nadzieję, że uda nam się szybko dojść do porozumienia w interesie pasażerów, linii lotniczych i większości osób pracujących na lotniskach, które nie poparły strajku _ - czytamy w oświadczeniu BAA.

Jeżeli rozmowy nie dadzą rezultatu, strajki mogą się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Zdaniem niektórych analityków związkowcy mogą zdecydować się na weekend od 28 sierpnia. Bo wtedy przypada w Anglii tzw. bank holiday. Zdaniem protestujących propozycja podwyżki płac o 1,5 proc. jest dalece niesatysfakcjonująca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t85429.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/british;airways;chce;negocjowac;ze;zwiazkowcami,24,0,650776.html) British Airways chce negocjować ze związkowcami Zarząd chce zapobiec wrześniowym strajkom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t85429.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/british;airways;pod;kreska;przez;protesty;i;wulkan,202,0,649930.html) British Airways pod kreską przez protesty i wulkan Linie lotnicze zamknęły pierwszy kwartał stratą 164 milionów funtów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t98533.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/szef;british;airways;nie;chce;rocznej;premii,163,0,630947.html) Szef British Airways nie chce rocznej premii Willie Walsh nie przyjął bonusa w wysokości 334 tys. funtów. Tłumaczy się _ okolicznościami _.
turystyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)