Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OLT Express uruchamia nowe połączenia z Gdańska

OLT Express uruchamia od końca października rejsy z Gdańska do 13 miast europejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Dzięki nowym połączeniom będzie można polecieć m.in. do: Niemiec, Belgii, Włoch, Francji, na Islandię, do Holandii i Wielkiej Brytanii.

OLT Express uruchamia od końca października rejsy z Gdańska do 13 miast europejskich - poinformowali przedstawiciele linii.

Codziennie samoloty OLT Express będą latać z portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie do: Londynu-Gatwick, Kolonii, Brukseli, Hamburga, Amsterdamu i Monachium Memmingen.

Trzy razy w tygodniu będzie można polecieć z Gdańska do Frankfurtu-Hahn (w poniedziałki, środy i piątki) i do Rzymu Fiumicino (we wtorki, piątki i niedziele).

Dwa razy w tygodniu realizowane będą połączenia z Gdańska do Wenecji (w poniedziałki i czwartki), do Werony (we wtorki i soboty), do Marsylii (w czwartki i niedziele) oraz do Paryża-Orly (w środy i soboty). Ponadto raz w tygodniu, w piątki, będzie można polecieć z Gdańska do Reykjaviku.

Połączenia zagraniczne z Gdańska realizowane będą samolotami Airbus A320 i A319, zabierającymi na pokład do 180 pasażerów. Bilety są już dostępne w sprzedaży w cenie od 149 zł. Połączenia ruszają od 29 października.

Linie zapowiedziały, że kolejne połączenia zostaną ogłoszone jutro podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy.

OLT Express rozpoczął swoją działalność od początku kwietnia. Linia obecnie oferuje rejsy na 27 połączeniach krajowych, latając do 10 miast: Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, do Poznania, Łodzi, Katowic, Szczecina, Rzeszowa i Bydgoszczy.

Przewoźnik uruchomi również rejsy z Rzeszowa do: Paryża, Rzymu, Oslo, Amsterdamu, Hamburga, Dortmundu i Memmingen oraz z Łodzi do: Paryża, Barcelony, Rzymu, Edynburga i Frankfurtu-Hahn.

OLT Express uruchamia także od końca października rejsy z Warszawy do 17 miast europejskich, m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Włoch Francji i Szwecji.

OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była wcześniej linią czarterową, wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.

Czytaj więcej w Money.pl
OLT zdobywa niebo. Uruchomił nowe loty Od 2 lipca OLT Express będzie latał z Bydgoszczy i Łodzi do Krakowa. Bydgoszcz jest dziesiątym polskim miastem, które zostało włączone do siatki regularnych połączeń przewoźnika.
Debiut nowej linii lotniczej OLT już jutro Rejs z Warszawy do Gdańska rozpocznie działalność nowej polskiej linii lotniczej OLT Express.
Tagi: nowe połączenia lotnicze, olt express, business news, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz