Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po wojnie w Gruzji znów coraz więcej turystów

0
Podziel się

Batumi i najbliższe okolice odwiedziło już prawie pół miliona turystów.

Po wojnie w Gruzji znów coraz więcej turystów
(felipe_gabaldon/CC/Flickr)
bEgicRcR

Według władz autonomicznej, gruzińskiej republiki Adżarii o 200 procent wzrosła liczba turystów wypoczywających nad Morzem Czarnym, w porównaniu do danych z sierpnia ubiegłego roku.

Po raz pierwszyod wybuchu wojny gruzińsko-rosyjskiej o Osetię Południową, czarnomorskie kurorty Gruzji odwiedzają większe, zorganizowane grupy turystów z krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski.

Sezon turystyczny w Batumi stolicy Adżarii rozpoczął się 1 lipca i potrwa do 15 września. Według danych przekazanych przez właścicieli hoteli i pensjonatów - do tej pory Batumi i najbliższe okolice odwiedziło już prawie pół miliona turystów. Do zakończenia sezonu liczba ta ma sięgnąć miliona.

bEgicRcT

Gruzini nastawiają się przede wszystkim na gości z krajów sąsiednich: Turcji, Armenii, Ukrainy i Iranu. W Batumi odrestaurowano starą część miasta. Wybudowano centra rehabilitacyjne i nowy park rozrywki.

Czarnomorskie wybrzeże Gruzji znajduje się pod specjalną opieką prezydenta Micheila Saakaszwilego, który twierdzi, że to - _ najdynamiczniej rozwijający się region w całym basenie Morza Czarnego _. Niemal co tydzień prezydent osobiście otwiera nowe hotele i centra rozrywki.

bEgicRdu
turystyka
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)