Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portugalia walczy z pożarami lasów

0
Podziel się:

Pożary trawią dwadzieścia lasów, z których najgroźniejszy pustoszył wielki kompleks leśny w rejonie Miranda de Corvo w centrum kraju, w okolicach Coimbry.

Portugalia walczy z pożarami lasów
(Eggs&Beer/Flickr)

Portugalska straż pożarna i inne służby obrony cywilnej prowadziły walkę z dwudziestoma pożarami lasów, z których najgroźniejszy pustoszył wielki kompleks leśny w rejonie Miranda de Corvo w centrum kraju, w okolicach Coimbry.

W gaszeniu pożaru bierze udział 30 samochodów strażackich wspomaganych przez lotnictwo i ponad stu strażaków.

Walkę z żywiołem utrudniają upały. Temperatura w Portugalii przekracza 30 stopni Celsjusza.

Na północy kraju, w rejonie miasta Braga, kilkanaście oddziałów straży pożarnej walczy naraz z trzema dużymi pożarami kompleksów leśnych.

Sytuacja w sobotę była nieco lepsza niż poprzedniego dnia, gdy straż pożarną wzywano do pożarów w dwustu miejscowościach.

W ubiegłym roku Portugalia ucierpiała z powodu największej w swej historii najnowszej klęski pożarów leśnych: spłonęło 118 tys. ha lasów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t47105.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragiczny;bilans;pozaru;w;izraelu;kilkadziesiat;ofiar,204,0,727500.html) Tragiczny bilans pożaru w Izraelu. Kilkadziesiąt ofiar Pożar wybuchł rano w lesie w pobliżu Hajfy. Ewakuowano setki ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t47308.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/70;hektarow;lasu;plonie;na;ibizie;ewakuacja;turystow,227,0,663779.html) 70 hektarów lasu płonie na Ibizie, ewakuacja turystów W akcji ratowniczej wokół plaży Cala Benirras bierze udział straż pożarna i oddziały wojska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)