Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmigłowce ratowały 90 narciarzy w Austrii

0
Podziel się:

Akcja uwalniania pasażerów zepsutej kolejki linowej Kasberg trwała kilka godzin.

Śmigłowce ratowały 90 narciarzy w Austrii
(KevBow/CC/Flickr)
bEDsCbYl

W wyniku awarii kolejki linowej Kasberg w Górnej Austrii trzeba było ewakuować 90 narciarzy. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin, brały w niej udział śmigłowce. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Wypadek wydarzył się w znanym, alpejskim ośrodku sportów zimowych Kasberg Grunau im Almtal. 90 narciarzy zostało uwięzionych o godzinie 9 w 8-osobowych gondolach kolejki linowej kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Awarię spowodowało najprawdopodobniej zatrzymanie jednego z wagoników, który włączył alarm i hamulce.

Kasberg to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Górnej Austrii. Turyści mają tam do dyspozycji 110 kilometrami tras zjazdowych. Tereny narciarskie łączy 8-osobowa kolejka gondolowa.

bEDsCbYn

Dzisiejsza awaria jest już trzecim podobnym przypadkiem w Kasbergu w tym sezonie zimowym. W połowie grudnia zepsuł się wyciąg krzesełkowy, a na początku stycznia doszło do kolejnej awarii. W obu sytuacjach trzeba było ewakuować narciarzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t87574.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/wyjazd;na;narty;pomysl;o;ubezpieczeniu,69,0,726597.html) Wyjazd na narty? Pomyśl o ubezpieczeniu Leczenie za granicą może być bardzo kosztowne. Zobacz, gdzie warto mieć polisę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t87568.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policjanci;beda;szusowac;po;stokach;i;wlepiac;mandaty,53,0,714037.html) Policjanci będą szusować po stokach i wlepiać mandaty 200 policjantów będzie pilnowało bezpieczeństwa.
bEDsCbYO
KOMENTARZE
(0)