Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sri Lanka: Francuzi skazani za obrazę uczuć buddystów

0
Podziel się:

Powodem były zdjęcia, na których pozowali przed posągami Buddy udając, że całują jeden z nich.

Sri Lanka: Francuzi skazani za obrazę uczuć buddystów
(YimHafiz/CC/Flickr)
bECxXaGJ

Troje francuskich turystów na Sri Lance zostało skazanych na kary więzienia w zawieszeniu za obrazę uczuć religijnych buddystów - podał portal BBC News. Powodem były zdjęcia, na których pozowali przed posągami Buddy udając, że całują jeden z nich.

Sąd skazał Francuzów - dwie kobiety i mężczyznę - na sześć miesięcy więzienia i ciężkich robót w zawieszeniu na pięć lat, tak więc cudzoziemcy nie pójdą do więzienia. Będą jednak musieli zapłacić pewną niewielką grzywnę.

O uczynku Francuzów zawiadomił policję właściciel zakładu fotograficznego, gdzie oddali zdjęcia do druku. Fotografie zostały skonfiskowane, choć pojawiły się potem w internecie.

bECxXaGL

Na Sri Lance niewłaściwe odnoszenie się do wizerunków Buddy jest surowo zakazane. Sąd powołał się na przepisy kodeksu karnego uznające za przestępstwo działania, których celem jest obraza wszelkich "uczuć religijnych", w tym czyny popełniane w miejscach kultu lub w ich pobliżu.

W 2010 roku dwóch muzułmanów ze Sri Lanki zostało skazanych, również na kary więzienia w zawieszeniu, ponieważ handlowali kółkami na klucze z wizerunkiem Buddy. W tym samym roku senegalski raper Akon otrzymał odmowę wizy na Sri Lankę, gdzie miał wystąpić z koncertem, ponieważ w jednym z jego teledysków ukazała się skąpo odziana dziewczyna tańcząca na tle posągu Buddy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten rząd odpowiada za śmierć tysięcy ludzi ONZ: Dziesiątki tysięcy ludzi zostało zabitych w ostatnich miesiącach wojny domowej na Sri Lance, głównie z rąk sił rządowych
Znoszą stan wyjątkowy. Po niemal 30 latach Prezydent Mahinda Rajapaksa wskazał, że od zakończenia wojny z separatystami z Tamilskich Tygrysów w kraju nie doszło do zamachów terrorystycznych.
bECxXaHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)