Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajlandia pod wodą jeszcze ponad miesiąc

0
Podziel się

Woda zalewa Bangkok. Bilans ofiar żywiołu to ponad 350 ludzi.

Tajlandia pod wodą jeszcze ponad miesiąc
(PAP/EPA)
bCXHtuwl

Premier Tajlandii Yingluck Shinawatra poinformowała, że katastrofalna powódź, w wyniku której od lipca zalana została jedna trzecia kraju, będzie się jeszcze utrzymywać około sześciu tygodni. Woda wdziera się już do stolicy kraju, **Bangkoku.

W cotygodniowym wystąpieniu do narodu szefowa tajlandzkiego rządu powiedziała, że z powodu wielkiej wody ponad 110 tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domy.

Według danych rządu, bilans ofiar wzrósł do 356; poprzedni mówił o 342 ofiarach śmiertelnych.

Analitycy szacują dotychczasowe straty na 6 mld dolarów, które ulegną podwojeniu, jeśli zostanie zalana stolica kraju, Bangkok. Powódź zaczęła wdzierać się tam na przedmieścia i mieszkańcy przygotowują się do ewakuacji do wyżej położonych dzielnic.

bCXHtuwn

ZOBACZ RELACJĘ Z TAJLANDII (CCTV, ang):

Premier Tajlandii Yingluck Shinawatra wezwała mieszkańców Bangkoku, aby przygotowali się do ewakuacji do wyżej położonych dzielnic stolicy, ponieważ powódź zaczęła wdzierać się już na przedmieścia.Agencja Associated Press informuje, że woda zaczęła podtapiać domy w północnej dzielnicy Lak Si, nie powodując na razie większych zniszczeń. Dzielnica biznesowa Bangkoku nie została dotychczas dotknięta przez powódź.

Oświadczenie premiera zostało wydane dzień po tym, jak rząd nakazał otwarcie kilku śluz, co ma umożliwić odpływ wody przez miejskie kanały do morza. Rząd przyznał, że jest to ryzykowne posunięcie, ponieważ kanały mogą się przepełnić.

Władze Bangkoku zaapelowały w tym tygodniu o dodatkowy milion worków z piaskiem, z których żołnierze i wolontariusze budują wielokilometrowe wały przeciwpowodziowe głównie przy kanałach przecinających stolicę Tajlandii.

bCXHtuwO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)