Notowania

Przejdź na
tunezja
23.01.2011 08:08

Tunezyjczycy znowu protestują

Protestujący domagają się ustąpienia obecnego rządu. Zarzucają mu, że jego liczni członkowie byli częścią obozu władzy przed obaleniem prezydenta Ben Alego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Tunisie w sobotę kontynuowano protesty przeciwko tymczasowemu rządowi Mohammeda Ghannusziego (na zdjęciu), dodatkowo marsz na stolicę rozpoczął główny związek zawodowy w tym kraju.

Protestujący domagają się ustąpienia obecnego rządu, zarzucając mu, że jego liczni członkowie byli częścią obozu władzy przed obaleniem prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego. Są to m.in. ministrowie obrony narodowej, finansów i spraw zagranicznych.

Pełniący obowiązki prezydenta premier Mohammed Ghannuszi odszedł z partii rządzącej Ben Alego RCD i przekonywał, że członkowie jego gabinetu, mimo przynależności do poprzedniej ekipy rządzącej, mają, jak się wyraził, _ czyste ręce _.

Jednak BBC zauważa, że podobne zapewnienia nie trafiają do przekonania wielu członkom opozycji i protestującym na ulicach. Zdaniem przywódcy opozycyjnej partii CPR Moncefa Marzoukiego, Ghannuszi, _ który ponad 10 lat służył dyktaturze, nie jest w stanie stworzyć demokracji _.

Główny związek zawodowy Tunezji UGTT rozpoczął w sobotę marsz pod nazwą _ Karawana wyzwolenia _, który ma prowadzić od środkowej Tunezji do Tunisu. W sobotę wieczorem uczestnicy marszu zdążyli dotrzeć do miejscowości Regueb, położonej w środkowo-zachodniej części kraju.

BBC pisze także, że nauczyciele szkół podstawowych planują strajk przeciw obecnemu rządowi. Jeśli dojdzie do protestu, może on kolidować z planowanym na ten tydzień stopniowym otwieraniem uczelni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t129557.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/aresztowania;czlonkow;rodziny;ben;alego,242,0,756978.html) Aresztowania członków rodziny Ben Alego W Tunezji zatrzymano 33 krewnych zbiegłego prezydenta. W ich domach znaleziono złoto i biżuterię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t129267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;ogloszenie;nowego;rzadu;tunezji,184,0,754616.html) Dziś ogłoszenie nowego rządu Tunezji Premier Mohammed Gannuszi uspokaja wzburzonych obywateli. W kraju niespokojnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t129090.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/za;rewolucja;w;tunezji;stoi;wikileaks,66,0,754242.html) Za rewolucją w Tunezji stoi Wikileaks? To depesze ambasadora USA w Tunisie ujawniły korupcję na szczytach władzy w Tunisie.
Tagi: tunezja, protesty, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz