Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Turystyka w Egipcie. 12 krajów zniosło ostrzeżenia dla turystów

0
Podziel się:

Polskie MSZ ostatnią negatywną rekomendację w sprawie wyjazdów do Egiptu wydało 16 sierpnia. Od tamtej pory nie została ona zniesiona.

Turystyka w Egipcie. 12 krajów zniosło ostrzeżenia dla turystów
(Chameleons Eye/Photoshot/REPORTER)

12 państw Europy zniosło ostrzeżenia przed wyjazdem swoich obywateli do Egiptu. Poinformował o tym tamtejszy minister turystyki Hisham Zaazou.

Jego zdaniem, kraje europejskie dostrzegły wysiłki władz w Kairze na rzecz ustabilizowania sytuacji po obaleniu prezydenta Mohammeda Mursiego. Egipski minister nie wymienił krajów, których to dotyczy. Zapowiedział jednak, że Egipt planuje kampanię reklamową adresowaną do potencjalnych zagranicznych turystów. Ponadto rozwój sektora turystycznego ma być stymulowany poprzez obniżenie kosztów połączeń lotniczych.

Polskie MSZ ostatnią negatywną rekomendację w sprawie wyjazdów do Egiptu wydało 16 sierpnia. Od tamtej pory nie została ona zniesiona.

Rekordową liczbę turystów Egipt odnotował w 2010 roku. Wówczas odwiedziło ten kraj prawie 15 milionów osób. W kolejnych latach, w związku z niepokojami po Arabskiej Wiośnie, liczba turystów spadała. W ubiegłym roku do Kraju Faraonów przyjechało ich niespełna 11 milionów.

Czytaj więcej w Money.pl
Tymczasowy rząd w Egipcie do wiosny Przygotowana przez egipską armię mapa drogowa zakłada wprowadzenie zmian w konstytucji oraz przeprowadzenie nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w 2014 roku.
Studenci w Egipcie rozpoczęli rok od protestu Studenci wystąpili pod transparentami, na których były wypisane hasła: Precz z rządami wojskowych, Studenci, to czerwona linia i Nie będzie ani edukacji, ani szkół.
Władze skracają godzinę policyjną Wyjątkiem mają być piątki, które w Egipcie są stałym dniem protestów; w tym dniu godzina policyjna ma trwać do godz. 7 rano. Do tej pory Egipcjanie nie mogli wychodzić na ulice od godz. 23 do godz. 6 rano.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)