Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka baza Ryanaira we Wrocławiu

0
Podziel się:

To druga tak duża placówka przewoźnika w naszej części Europy.

Wielka baza Ryanaira we Wrocławiu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzki Ryanair otworzy w marcu 2012 r. we Wrocławiu pierwszą w Polsce bazę lotniczą - dowiedział się Money.pl. Będzie ona jedną z dwóch tego przewoźnika w Europie Środkowej. Oficjalna decyzja ma być dziś przekazana przez właścicieli firmy.

W bazie regularnie mają stacjonować dwa samoloty. Od razu mają być też uruchomione trzy nowe połączenia z Wrocławia na kierunkach: Malta, Szwecja, Grecja. Druga tak baza Ryanaira w tej części Starego Kontynentu znajduje się w Kownie na Litwie.

Wcześniej media podawały informacje, że Ryanair planuje w przyszłym roku otworzyć połączenie z podwarszawskiego lotniska w Modlinie. Według tych informacji, przewoźnik chce uruchomić od razu 10-12 połączeń.

_ - Dopóki te rozmowy nie będą sfinalizowane, to nie przedstawimy żadnych szczegółów, gdyż obowiązuje nas tajemnica handlowa, podobna jak w przypadku rozmów z innymi liniami lotniczymi _ - komentowała Edyta Mikołajczyk z lotniska w Modlinie.

Ryanair to jedna z największych tanich linii lotniczych działa od 1985 roku. Jego założycielem był Tony Ryan, jednak największy rozwój firma zawdzięcza, czasami kontrowersyjnej, strategii marketingowej jej obecnego prezesa Michaela O'Leary. Firma znana jest z niskich cen biletów I stosowania dodatkowych opłat za odprawę na lotnisku, bagaż oraz jedzenie na pokładzie. A także takich propozycji jak opłaty za toaletę ba pokładzie.

Aż 20 procent obrotu firmy pochodzi ze źródeł innych niż bilety lotnicze. W 2009 roku obroty z tych dodatkowych źródeł wyniósł aż 598 milionów euro, podczas gdy całkowite obroty sięgnęły prawie trzech miliardów euro. Siedziba linii Ryanair znajduje się w Dublinie. Dziś przewoźnik operuje na 1100 trasach w Europie I Afryce Północnej. Dziennie linie przewożą ponad 1400 pasażerów.

Kontrowersje Ryanaira w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ryanair;przymusowo;wysadzil;100;pasazerow,143,0,766863.html) Ryanair przymusowo wysadził 100 pasażerów Pasażerowie zbuntowali się, gdy przewoźnik nałożył opłatę za bagaż podręczny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;grozi;nie;wpusci;na;poklad,93,0,758621.html) Ryanair grozi. Nie wpuści na pokład? Hiszpański sąd zdecydował, że opłata za brak wydrukowanej karty pokładowej jest nielegalna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)