Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na węgrzech
03.02.2012 09:56

Zadłużone linie lotnicze przestały latać

Za granicą zajęte zostały z powodu długów linii dwa samoloty węgierskich linii Malevu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pogrążone w długach węgierskie linie lotnicze Malev poinformowały o wstrzymaniu wszelkich operacji, aby _ zminimalizować straty _. Personel stara się pomóc pasażerom w znajdowaniu alternatywnych połączeń.

Agencja Associated Press pisze, że Malev, należący do stowarzyszenia linii lotniczych Oneworld, w skład którego wchodzą także American Airlines i British Airways, ma długi wysokości około 60 miliardów forintów (205 mln euro) i nie zdołał znaleźć nowych inwestorów.

Wszystkie loty Malevu wstrzymano dziś o godz. 6. Premier Węgier Viktor Orban powiedział w radiu, że za granicą zajęte zostały z powodu długów linii dwa samoloty Malevu - jeden w Tel Awiwie i jeden w Irlandii. Pozostałe maszyny są na Węgrzech, ale nie mogą latać, ponieważ również mogłyby zostać zajęte na zagranicznych lotniskach - informuje agencja MTI.

W zeszłym miesiącu Unia Europejska nakazała węgierskim liniom zwrot około 280 milionów euro bezprawnych subsydiów, otrzymanych w latach 2007-2010. Orban oświadczył, że _ kroplą, która przelała czarę _ była decyzja UE, zabraniająca państwu węgierskiemu dalszego finansowego wspierania Malevu. Nie wykluczył, że narodowe linie lotnicze powstaną ponownie, jeśli znajdą się inwestorzy.

Personel węgierskich linii pomaga znajdować alternatywne połączenia pasażerom z wykupionymi biletami. Przewidziano też odszkodowania dla pasażerów, którzy mają ważne bilety powrotne w okresie do 29 lutego.

Czytaj w Money.pl
Przez długi będą sprzedawać nieruchomości Kolejarze szacują, że wpływy ze sprzedaży nieruchomości wyniosą w tym roku około 300 mln złotych.
Linie lotnicze zbankrutują. Co z pasażerami? Linie lotnicze niespodziewanie zakończyły działalność i anulowały wszystkie loty.
Tagi: kryzys na węgrzech, węgry, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz