Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

TVN czeka na koncesję. ATM Rozrywka ją stracił. Spółka wygrała w sądzie

226
Podziel się:

Koncesja TVN wygasa 26 września. Choć wniosek został złożony wiele miesięcy temu, stacja wciąż nie może doczekać się na decyzję Krajowej Rady Radiofonii. Portal next.gazeta.pl przypomina, że KRRiT w tym roku odebrała już koncesję innemu wydawcy, który poszedł do sądu i wygrał.

TVN czeka na koncesję. ATM Rozrywka ją stracił. Spółka wygrała w sądzie
Sejm ma zająć się lex TVN już na środowym posiedzeniu (East News)

Jeśli Sejm uchwali lex TVN, czyli nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, należąca do Amerykanów stacja TVN nie otrzyma koncesji. Przepisy, które chce wprowadzić PiS, zakazują firmom spoza UE kontroli nad stacjami telewizyjnymi, działającymi w Polsce na podstawie koncesji KRRiT.

PAP informuje nieoficjalnie, że Prezydium Komitetu Politycznego partii rządzącej zdecydowało o głosowaniu nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji już w środę.

Tymczasem, jak czytamy na stronach next.gazeta.pl, pod koniec ubiegłego roku KRRiT nie przedłużyła koncesji dla kanału ATM Rozrywka. Powód? Niedostarczenie wniosku koncesyjnego w odpowiednim terminie. ATM Grupa, właściciel kanału, twierdziła, że taki wniosek został złożony. Spółka złożyła kolejny wniosek, ale KRRiT odmówiła wszczęcia postepowania, by w grudniu zdecydować o "zamknięciu sprawy".

Zobacz także: Tak internet zareagował na słowa Kaczyńskiego o "lex TVN". Piotr Zgorzelski komentuje filmik z Pablo Escobarem

25 lutego kanał ATM Rozrywka zakończył nadawanie. ATM Grupa poszła do sądu. Skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, w której zarzuciła KRRiT bezczynność w sprawie wniosku o przedłużenie koncesji.

Sąd przychylił się do skargi na decyzję przewodniczącego KRRiT w sprawie przywrócenia terminu do złożenia wniosku o przedłużenia koncesji na kolejny okres po wygaśnięciu dotychczasowej koncesji. To oznacza, że spółka może wnioskować o przywrócenie koncesji – informuje next.gazeta.pl. Wyrok nie jest prawomocny, KRRiT może się odwołać, ale jeszcze nie poinformowała o podjęciu takich kroków.

Kłopoty TVN z pewnością martwią inne prywatne stacje, które także stoją w kolejce po koncesję, takie jak Kino Polska Muzyka (koncesja wygasa w grudniu tego roku). W przyszłym roku wniosek o koncesję musi złożyć kanał TVN 7.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(226)
eee
3 lata temu
Tak jest w każdym europejskim kraju. Z tym, że u nas prawo jest daleko bardziej liberalne. Mam nadzieję, że to wkrótce się zmieni.
Krytykant
3 lata temu
No i pisowskie dyplomatołki znowu dali 4*D! Miliony euro za koncesję pójdą do Holandii a nie do Skarbu Państwa RP! Ktoś powinien za to beknąć!
Jano
3 lata temu
PIS Chce z Polski zrobić druga Bialorus
WB1
3 lata temu
I tak będzie z TVN, nie rozumiem dlaczego prawnicy nie poszli o stwierdzenieopieszalosci organu do NSA i potem do Prokuratury
adie
3 lata temu
TVN to przytułek dla resortowych dzieci sympatyków Putina. Powinni odejść tam gdzie pieprz rośnie.
...
Następna strona