Notowania

Tylko 10 procent pracowników krakowskich prokuratur pojawiło się po świętach w pracy. W innych miastach podobnie

Z 320 pracowników administracji w krakowskich prokuraturach 300 jest na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja w Krakowie nie jest odosobnionym przypadkiem. Pracownicy biorą zwolnienia lekarskie w ramach protestu przeciwko zbyt niskim pensjom – informuje RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Protest pracowników sądów i prokuratury przed Prokuraturą Okręgową w Krakowie

Problemy z obsada stanowisk są w całym kraju. W prokuraturze okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim do pracy przyszło dziś 18 z 34 osób. W Kaliszu i Jarocinie w pracy jest po jednym kierowniku i po jednym pracowniku administracji. Na Dolnym Śląsku z kolei w prokuraturze okręgowej w Świdnicy w pracy nie ma około 3/4 pracowników.

Świadomy problemu jest wiceszef Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Tomasz Salwa przyznaje.

- Na pewno jakieś trudności się pojawią. Możemy sobie wyobrazić, że w tych dniach mniej pism trafi do adresatów, mniej decyzji zostanie rozesłanych do stron – powiedział Salwa w rozmowie z RMF FM.

Warszawiacy mają dość. Przyszli manifestować przed Urząd Miasta

Jak dowiedzieli się dziennikarze, w wielu miejscach policjanci wspierają prokuraturę w przewożeniu poczty. Ci pracownicy prokuratury, którzy pojawili się przy biurkach, zajmują się najpilniejszymi zadaniami. Rezygnują ze sporządzania na przykład zestawień, statystyk czy rocznych podsumowań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

MyślącyDziwne za PO nikomu to nie przeszkadzało, pracowali wtedy dla idei ?

27-12-2018

MarkDo roboty w lenie śmierdzące!!!!!

27-12-2018

HwksjNo przecież się polska chwali jak to wspaniałe jest w u nich. Prawda jest taka że tu nie dość że bida to jeszcze ludzie wytyrani do granic nie mówiąc … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (173)