Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Ugody z frankowiczami. PKO PB zaakceptował warunki

20
Podziel się:

Rada nadzorcza banku jednogłośnie zaakceptowała warunki przyszłych ugód z klientami, którzy spłacają kredyty we frankach szwajcarskich.

Ugody z frankowiczami. PKO PB zaakceptował warunki
PKO BP zgodziło się na warunki przyszłych ugód (Getty Images)

Warunki przewidują traktowanie kredytów udzielonych we frankach szwajcarskich w taki sposób, jakby od momentu udzielenia były one kredytami złotowymi oprocentowanymi stopą procentową opartą na wskaźniku referencyjnym WIBOR 3M powiększonym o marżę i spłacanymi w złotych polskich - informuje bank PKO BP.

"27 maja 2021 roku Rada Nadzorcza jednogłośnie zaakceptowała te warunki" - czytamy w informacji banku.

Zobacz także: Sąd Najwyższy ws. frankowiczów. Banki i klienci czekają na 11 maja

Zarząd PKO BP zdecyduje o dacie rozpoczęcia zawierania ugód dotyczących kredytów udzielonych we franku szwajcarskim oraz o przesłankach określających grupy klientów, którym w pierwszej kolejności zostanie zaoferowana możliwość zawarcia z bankiem ugody.

Choć polskie banki rezerwują pieniądze na ewentualne ugody z frankowiczami, to ci wcale nie lgną się do ich podpisywania - pisaliśmy o tym na łamach money.pl.

Okazuje się, że coraz częściej wybierają drogę sądową i przegranych procesów przez banki jest na razie więcej, niż podpisanych ugód.

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, zwracał na łamach money.pl uwagę, że sprawy toczą się jednak w kliku instancjach i wiele z nich nie jest jeszcze ostatecznie zakończonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
juek
3 lata temu
jak wynajmuje mieszkanie to płacę czynsz najemny za korzystanie z lokalu mieszkani a mienia + tz media i z tej okazji ponoszę koszty
akcjonariusz
3 lata temu
bank zaakceptował ugody ,winien wystawić opłaty za korzystanie z nieswojego domu , pobierają Czynsz za korzystanie z Bankowej nieruchomości wyposażenia w domy też było z kredytu Do kiedy Klient nie spłaci ostatniego grosza nieruchomość nie jest jego jest coś takiego jak cesja przelanie praw własności na bank
Zygmunt B.
3 lata temu
Ja miałem kredyt w Euro. Było to w czasie gdy zaczynała się wojna w Iraku. Próbowałem kredyt przewalutować, udało mi się to zrobić dopiero gdy przewalutowanie było najbardziej niekorzystne dla mnie. Bank PKO BP nie przestrzegał z przewalutowaniem żadnych terminów. Po którymś tam monicie bank zdobył się tylko na list z przeprosinami, co nie spowodowało niestety zmniejszenie moich strat na poziomie 1/3 pobranego kredytu na budowę domu. Zacisnąłem zęby i spłaciłem ten kredyt wiele lat wcześniej, a docieplenie i tynkowanie domu czekało do dorosłości dzieci. Nadal żyjemy w dzikim i okradanym kraju. Miałem problem z odbiorem weksla na okaziciela, który z żoną złożyliśmy do depozytu banku i z wykreśleniem tego kredytu z księgi wieczystej.
agnieszka
3 lata temu
a co z tymi co zacisnęli zęby i spłacili kredyt?
CHF
3 lata temu
Frankowicze nie akceptowali zamiany złotówek na franki, bank jednostronnie to zrobił za nich i o to wszystko chodzi.