Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińcy w Polsce. "Możemy przyjąć jeszcze 500 tys. uchodźców. Nie więcej, bo sobie nie poradzimy"

- W najbardziej newralgicznym momencie wojny w Ukrainie mieliśmy w Polsce 1,6 mln uchodźców w Polsce. Dziś to jest ok. miliona - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań Nad Migracjami UW. - Nawet jeśli nastąpi kolejny kryzys uchodźczy, sytuacja z marca, gdy Polacy otworzyli swoje drzwi dla Ukraińców, nie powtórzy się już w takiej skali. Dziś także jest inna sytuacja państwa, finansowanie 40 zł na utrzymanie Ukraińca byłoby trudne do zrealizowania. Polska jest w stanie przyjąć na zimę jeszcze ok. 500 tys. uchodźców. Jeśli to będzie więcej, nie będziemy w stanie sobie sami odpowiedzialnie poradzić – tak mówi scenariusz, który przygotowaliśmy. Wówczas będziemy musieli natychmiast prosić o solidarność kraje europejskie i relokować Ukraińców do innych państw. Z uwagi na trudność z dostępem węgla i innymi problemami, z którymi się zmagamy na co dzień, liczba uchodźców, których możemy przyjąć, jest mocno ograniczona.
0
0
117
Podziel się
Komentarze (117)
zobacz więcej komentarzy (117)
KOMENTARZE
(117)
Krzychu
5 miesięcy temu
Ile można jeszcze pompować kasy w tą Ukrainę? Oddaliśmy im 40 % naszego uzbrojenia w tym systemy antyrakietowe Mewa, a teraz co mamy kupować nowe? W Rosji leży opłacony przez nas węgiel, ale my musimy się jeszcze dzielić z Ukrainą tym co mamy? Jak długo jeszcze będzie trwała ta farsa? Mamy czekać jak na teren Polski spadną kolejne rakiety bo Ukraina zechce nas wciągnąć w swoją wojnę?
Nnnn
5 miesięcy temu
Mamy budynek zamkniętej szkoły. Który otwarto dla Ukraińców. A przez lata dla bezdomnych Polaków się już nie dało wcześniej otworzyć.
Krzysztof
6 miesięcy temu
3 tys zł płace ZUS z tego idzie na przywileje dla Ukraińców nie zgadzam się z tym i mam tego dość
Grzesiek
6 miesięcy temu
Szkoda, że rząd tak o Polaków nie dba. Pieniądze obywateli łatwo się wydaje. Dla nas drożyzna a dla nich przywileje.
Tomasz
7 miesięcy temu
JAKI 1 MLN 600 TYŚ ZAKŁAMANE STATYSTYKI MOŻE 5-6 MLN LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ TO JEST JAWNE PRZESIEDLENIE PRZEZ POLSKOJĘŻYCZNY NIERZĄD NA POLECENIE SWOICH PANÓW WIELKICH KORPORACJI Z WALL STREET ABY ZDESTABILIZOWAĆ POLSKĘ
...
Następna strona