Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Umowa na dostawę mobilnych radarów. Trafią do armii za trzy lata

11
Podziel się:

Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę z PIT-Radwar na dostawę mobilnych radarów średniego zasięgu TRS-15M Odra wraz pakietem szkoleniowym - poinformowało w poniedziałek MON. Radary zostaną dostarczone do wojska w 2024 roku.

Umowa na dostawę mobilnych radarów. Trafią do armii za trzy lata
Mobilny trójwspółrzędny radar obserwacyjny średniego zasięgu TRS-15 jest przeznaczony do pracy w systemie obrony powietrznej (East News, Macierzynski/REPORTER)
bFfDQmjp

"Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę z PIT-Radwar na dostawę kolejnych trójwspółrzędnych mobilnych radarów średniego zasięgu TRS-15M Odra wraz pakietem szkoleniowym. Radary zostaną dostarczone do Wojska Polskiego w 2024 r." - podał w poniedziałek na Twitterze resort obrony.

Mobilny trójwspółrzędny radar obserwacyjny średniego zasięgu TRS-15 jest przeznaczony do pracy w systemie obrony powietrznej jako źródło informacji radiolokacyjnej dla systemów dowodzenia i kierowania.

Zobacz także: Wróci służba wojskowa? Generał komentuje pomysł Kaczyńskiego
bFfDQmjr

Po dodaniu funkcjonalności kanału morskiego, radar może pracować jako sensor nabrzeżnych systemów rakietowych.

Radar TRS-15 składa się z jednostki antenowej i jednostki wskaźnikowej transportowanych na podwoziach samochodu ciężarowego. System antenowy jest rozwijany w czasie krótszym niż 20 min przez trzyosobową załogę.

Współrzędne celów powietrznych są określane w trzech wymiarach. Zasięg radaru to ponad 200 km, pułap - do 30 km.

bFfDQmjx

Pod koniec listopada Konsorcjum PGZ-Narew podpisało umowę wykonawczą z Inspektoratem Uzbrojenia MON. Kontrakt dotyczy usługi zarządzania projektem w całym okresie realizacji programu Narew. Według PGZ i MON pozyskanie przez Siły Zbrojne RP systemu Narew w skokowy sposób zwiększy nie tylko potencjał wojska do obrony polskiej przestrzeni powietrznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfDQmjS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
bfb
2 miesiące temu
made in czajna. u nas sie składa- nie produkuje praktycznie żadnej elektroniki
Qpa
2 miesiące temu
Czy aby to PZG nie produkuje śmieci za olbrzymie pieniądze, których nawet arabowie nie chcą?. Ale najważniejsze że PiSowskie rodziny siedzą i doją ile mogą!.
koala
2 miesiące temu
a można zapytać po co ten zakup i komu potrzebny ???? bo chyba nie zwykłym Polakom ?? i nie do wyimaginowanej obrony np przed wirusem Cov
bFfDQmjT
plk
2 miesiące temu
A co się dziwować skoro armią rządzi kapciowy
wojak
2 miesiące temu
Dlaczego nie napisaliście o najważniejszym: to jest MINIKONTRAKT, bo opiewa tylko na 98 milionów zł i dotyczy zakupu 2 szt radaru (słownie TYLKO DWIE SZTUKI)!!!