Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Umowa na rozbudowę DK28. Powstanie 7-km odcinek Przemyśl-Medyka

35
Podziel się:

Budowa odcinka między Przemyślem a Medyką ma potrwać ponad 1,5 roku. Pochłonie prawie 100 mln zł.

Przebudowa odcinka między Przemyślem a Medyką.
Przebudowa odcinka między Przemyślem a Medyką. (GDDKiA)

Umowa na rozbudowę DK28 właśnie została podpisana - informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Zrealizuje ją Eurovia Polska S.A. Odcinek o długości ok. 7 km. ma powstać w 19 miesięcy.

Nowa droga do droga kierująca do przejścia granicznego Medyka-Szeginie ma spełniać parametry nośności nawierzchni, poprawić warunki ruchu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom - zaznacza GDDKiA.

Istniejąca droga krajowa nr 28 ma zostać rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku. Dodatkowo, prawa jezdnia dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną na długości 0,5 km na dojeździe do granicy będzie miała rozszerzenie do czterech pasów, a następnie do pięciu pasów ruchu w kierunku Ukrainy.

Droga ma charakter strategiczny. Prowadzi do jednego z priorytetowych przejść granicznych łączących Unię Europejską z Ukrainą. Samo przejście graniczne Medyka – Szeginie jest jedynym na Podkarpaciu przejściem granicznym z Ukrainą z ruchem pieszych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
ezop
3 lata temu
Merkel kazała to się buduje.Pan każe,sługa musi.
J9
3 lata temu
PIS to nie cudowna rozczka lecz gospodarka ktora rozwija sie z roku na rok. Nawet Pan Bog nie stwozyl swiata w jeden dzien !!!!!!
za takie pini...
3 lata temu
To chyba będzie 10-pasmówka jakaś ?
ajoła
3 lata temu
Trzeba wybudować po 4 pasma ruchu jak pod Dreznem
Wuj przez Ch
3 lata temu
100 mln za 7 km to ...15 mln za km. Za POPSL obecni rządzący krzyczeli, że było podobno najdrożej w Europie bo po 10 mln za km, tyle że AUTOSTRADY. Teraz sami podpisują umowy o połowę droższe za DROGĘ KRAJOWĄ !!! Autostrady za PiS są po 28 mln za km, tyle że nie za wybudowanie, a za dokończenie. Proszę zatem więcej nie wspominać o złej niegospodarnej PO i uczciwym PiS
...
Następna strona