Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Umowa na rozbudowę DK28. Powstanie 7-km odcinek Przemyśl-Medyka

35
Podziel się:

Budowa odcinka między Przemyślem a Medyką ma potrwać ponad 1,5 roku. Pochłonie prawie 100 mln zł.

Przebudowa odcinka między Przemyślem a Medyką.
Przebudowa odcinka między Przemyślem a Medyką. (GDDKiA)
bEsmnYyJ

Umowa na rozbudowę DK28 właśnie została podpisana - informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Zrealizuje ją Eurovia Polska S.A. Odcinek o długości ok. 7 km. ma powstać w 19 miesięcy.

Nowa droga do droga kierująca do przejścia granicznego Medyka-Szeginie ma spełniać parametry nośności nawierzchni, poprawić warunki ruchu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom - zaznacza GDDKiA.

Istniejąca droga krajowa nr 28 ma zostać rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku. Dodatkowo, prawa jezdnia dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną na długości 0,5 km na dojeździe do granicy będzie miała rozszerzenie do czterech pasów, a następnie do pięciu pasów ruchu w kierunku Ukrainy.

bEsmnYyL

Droga ma charakter strategiczny. Prowadzi do jednego z priorytetowych przejść granicznych łączących Unię Europejską z Ukrainą. Samo przejście graniczne Medyka – Szeginie jest jedynym na Podkarpaciu przejściem granicznym z Ukrainą z ruchem pieszych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsmnYzm
KOMENTARZE
(35)
ezop
rok temu
Merkel kazała to się buduje.Pan każe,sługa musi.
J9
rok temu
PIS to nie cudowna rozczka lecz gospodarka ktora rozwija sie z roku na rok. Nawet Pan Bog nie stwozyl swiata w jeden dzien !!!!!!
za takie pini...
rok temu
To chyba będzie 10-pasmówka jakaś ?
bEsmnYzn
ajoła
rok temu
Trzeba wybudować po 4 pasma ruchu jak pod Dreznem
Wuj przez Ch
rok temu
100 mln za 7 km to ...15 mln za km. Za POPSL obecni rządzący krzyczeli, że było podobno najdrożej w Europie bo po 10 mln za km, tyle że AUTOSTRADY. Teraz sami podpisują umowy o połowę droższe za DROGĘ KRAJOWĄ !!! Autostrady za PiS są po 28 mln za km, tyle że nie za wybudowanie, a za dokończenie. Proszę zatem więcej nie wspominać o złej niegospodarnej PO i uczciwym PiS
...
Następna strona