Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
30.06.2011 06:56

80 miliardów z polityki spójności dla Polski

Komisja Europejska proponuje nieznaczne zwiększenie budżetu Unii po 2013 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komisja Europejska proponuje nieznaczne zwiększenie budżetu Unii Europejskiej po 2013 roku.

Dla Polski - jak wyliczyli unijni dyplomaci - przypadnie 80 miliardów euro z polityki spójności, wyrównującej szanse w rozwoju Wspólnoty. A to oznacza wzrost o 11 miliardów euro w porównaniu z obecną perspektywą finansową. Wzrosną też dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników o około 30 euro za hektar, zbliżając się do średniej unijnej. Komisja, przygotowując projekt budżetu, wzięła pod uwagę oczekiwania zarówno tych, którzy domagali się zwiększenia wydatków, jak i tych, którzy się temu sprzeciwiali. Komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski powiedział, że to daje dobrą podstawę do dyskusji do dalszych negocjacji.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANUSZA LEWANDOWSKIEGO:

Teraz propozycjami Komisji Europejskiej zajmą się unijne rządy. Londyn, który najgłośniej sprzeciwiał się zwiększaniu wydatków, już ocenił projekt budżetu jako nierealistyczny. To tylko potwierdza, że Unię czekają trudne negocjacje. Za pierwszą fazę będzie odpowiedzialna Polska, która od piątku rozpoczyna przewodnictwo we Wspólnocie. Finał negocjacji spodziewany jest najwcześniej w przyszłym roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t95077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unijny;budzet;2014-2020;pod;koniec;czerwca,253,0,839165.html) Unijny budżet 2014-2020 pod koniec czerwca Janusz Lewandowski podkreśla, że negocjacje w sprawie unijnej kasy będą trudniejsze niż kiedykolwiek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t91770.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ciecia;w;budzecie;ue;huebner;to;blad,164,0,848804.html) Cięcia w budżecie UE? Huebner: To błąd Danuta Huebner uważa, że dążenia niektórych państw Wspólnoty do zmniejszenia europejskiego budżetu po 2013 roku są nieporozumieniem, gdyż osłabiłoby to szanse na pobudzenie wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/lewandowski;grecja;moze;liczyc;na;ratunek;ze;strony;ue,211,0,839123.html) Lewandowski: Grecja może liczyć na ratunek ze strony UE Zdaniem unijnego komisarza Janusza Lewandowskiego w interesie całej Unii Europejskiej jest to, by Grecja nie zbankrutowała.
Tagi: unia europejska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz