Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ateny otrzymały kolejną transzę kredytu

7
Podziel się

Ateny otrzymały kolejną transzę kredytu. Chodzi o siedem i pół miliarda euro z trzeciego programu pomocy dla Grecji o łącznej wartości do 86 miliardów euro.

Ateny otrzymały kolejną transzę kredytu
(Jacek Bereźnicki)
bDAoppVN

Klaus Regling - szef Europejskiego Mechanizmu Stabilności, który składa wizytę w Atenach, oświadczył, że instytucja ta będzie wspierać Grecję dopóty, dopóki ta będzie się wywiązywać ze swoich zobowiązań.

Pieniądze wpłynęły prawie z półrocznym poślizgiem, bo o tyle opóźniło się zakończenie pierwszej oceny greckich reform. Większość zostanie przeznaczona na spłatę kolejnych rat greckiego zadłużenia.

Po spotkaniu z greckim ministrem finansów Euklidisem Tsakalotosem szef Europejskiego Mechanizmu Stabilności podkreślił, że Grecja musi w kolejnych latach osiągnąć ustalone cele budżetowe.

bDAoppVP

- Muszę przypomnieć, że nadwyżka budżetowa w wysokości 3,5 proc. greckiego PKB to warunek, który został uzgodniony na szczycie w lipcu ubiegłego roku - powiedział Klaus Regling.

Z kolei Euklidis Tsakalotos oświadczył, że rozmówcy zgodzili się co do następnych działań: - Stwierdziliśmy, że obie procedury - druga ocena greckich reform i rozmowy w sprawie zmniejszenia greckiego zadłużenia - powinny odbywać się jednocześnie.

Grecki minister finansów dodał, że - jego zdaniem - i w tej sprawie ostatecznie dojdzie do porozumienia, chociaż ponownie może to nastąpić w ostatniej chwili.

Kolejne pieniądze z transzy o wysokości 10 miliardów trzystu milionów euro mają wpłynąć do Grecji we wrześniu. Wtedy też rozpocznie się druga ocena greckich reform.

bDAoppVV
bDAoppWq
KOMENTARZE
(7)
Zaklęty w Mar...
5 lata temu
Dopłacajmy dalej do nierobów, nieudaczników i bankrutów. z pewnością wszyscy na tym skorzystają
Piotr
5 lata temu
Czy oni w ogóle widzą choć przez chwilę te pieniądze, czy one od razu do banków w Londynie i Frankfurcie są przelane z pominięciem Grecji ?
polak1000
5 lata temu
Grecy nie są nieudacznikami spłacają nie swoje długi tylko długi biznesu, przeciętny grek nie jest zadłużony tża się brać za biznesmenów.
bDAoppWr
xdx
5 lata temu
Niemcy dbają o Grecję tak jak pan dba o swojego niewolnika . Jak niewolnik padnie to na nic się już nie przyda.
malkontent
5 lata temu
Wspaniałe jest to oczekiwanie na następne transze, pije się ouzo i czeka...