Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo Grecji. Ateny odbijają piłeczkę w stronę Niemiec

0
Podziel się:

Minister finansów Grecji zasugerował, że Ateny mogą zmienić swój negatywny stosunek do propozycji wierzycieli, ale piłka jest po stronie Unii.

Bankructwo Grecji. Ateny odbijają piłeczkę w stronę Niemiec
(JULIEN WARNAND/EPA/PAP)
bEJLaEgl

Minister finansów Grecji Janis Warufakis powiedział w wywiadzie dla dziennika "Bild", że klucz do rozwiązania kryzysu wokół Grecji ma kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zasugerował, że Ateny mogą zmienić swój negatywny stosunek do propozycji wierzycieli.

- Szefowie rządów UE muszą działać. Ona (Merkel) jako przedstawicielka najważniejszego kraju posiada klucz. Mam nadzieję, że skorzysta z niego - powiedział Warufakis w rozmowie, która będzie opublikowana w poniedziałkowym wydaniu niemieckiego tabloidu. Fragment wywiadu redakcja udostępniła wcześniej mediom.

Szef resortu finansów zaznaczył, że Grecja jest otwarta na nową ofertę wierzycieli, która mogłaby być przedmiotem zapowiedzianego na przyszłą niedzielę referendum.

bEJLaEgn

Warufakis zasugerował, że jego rząd mógłby w takim przypadku wycofać swój dotychczasowy sprzeciw wobec postulatów wierzycieli. - Możemy nasze zalecenia w każdej chwili zmienić i zaproponować wyborcom, by głosowali na tak - wyjaśnił grecki polityk. Równocześnie wyjaśnił, że Grecja nie zamierza składać nowych propozycji.

Minister powiedział, że pozostaje "wiecznym optymistą", gdyż Europie zawsze udawało się "zaleczyć rany i rozwiązywać spory".

Grecki parlament zgodził się w nocy z soboty na niedzielę na przeprowadzenie 5 lipca referendum w sprawie warunków programu pomocowego, przedstawionych przez międzynarodowych kredytodawców. Premier Grecji Aleksis Cipras wezwał Greków, by w referendum zagłosowali przeciwko proponowanym przez wierzycieli, jego zdaniem w formie ultimatum, warunkom dalszej pomocy dla Grecji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJLaEgt
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/250/m357882.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-w-grecji-cierpliwosc-eurogrupy-sie,76,0,1841740.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Cierpliwość eurogrupy do Grecji się wyczerpała"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/156/m340892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-w-grecji-kuracja-jest-gorsza-niz,141,0,1812109.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kryzys w Grecji. "Kuracja gorsza niż choroba"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/2/m358146.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-w-grecji-wedlug-brytyjskich-mediow-to,73,0,1841993.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Brytyjczycy: "To najtrudniejsze dni strefy euro"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m358576.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-w-grecji-parlament-zgodzil-sie-na,205,0,1841869.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grecy nie pokornieją. Będzie referendum
bEJLaEgO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)