Notowania

volkswagen
30.09.2015 06:29

Bieńkowska spotkała się szefem zarządu Volkswagena

We wtorek doszło do spotkania Elżbiety Bieńkowskiej z prezesem Volkswagena Herbertem Diessem. Komisarz ds. rynku wewnętrznego pytała o aferę spalinową, w której ujawniono, że koncern manipulował pomiarami emisji spalin w swoich samochodach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Jak poinformowały służby prasowe Komisji, obie strony zgodziły się co do tego, że "odbudowanie zaufania w europejski przemysł samochodowy jest sprawą najwyższej wagi".

Jak zaznacza Komisja Europejska spotkanie "nie miało służyć wysuwaniu wniosków, ale ustaleniu faktów" czyli tego ile samochodów zostało wyposażonych w oprogramowanie, które fałszowało pomiar spalin, od kiedy i w jakich krajach. Komisarz Bieńkowska podczas rozmowy miała też podkreślać znaczenie wprowadzenia nowych testów emisji szkodliwych substancji przez samochody.

Od początku przyszłego roku takie testy mają być prowadzone nie tylko w laboratoriach , ale także na drogach. Według Brukseli pozwoli to zminimalizować ryzyko manipulowania pomiarami spalin w przyszłości.

Analizowaniem skali afery z Volkswagenem zajmują się także kraje członkowskie, które prowadzą dochodzenia w tej sprawie. O ich pierwszych wynikach będą mieli okazję rozmawiać unijni ministrowie odpowiedzialni za konkurencyjność podczas czwartkowego spotkania w Luksemburgu.

Tagi: volkswagen, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz