Notowania

Brexit wciąż bez porozumienia. Unijny szczyt coraz bliżej

Nie ma zgody co do warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Unijny negocjator ucinana wszelkie spekulacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporters/REPORTER)

Nie ma zgody co do warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Unijny negocjator ucinana wszelkie spekulacje.

"Mimo intensywnych wysiłków niektóre kluczowe kwestie są nadal otwarte” – napisał na Twitterze unijny negocjator ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Michel Barnier.

Ani nadzwyczajna narada ambasadorów reprezentujących 27 członków UE, ani wizyta brytyjskiego ministra ds. brexitu w Brukseli nie przyniosły przełomu – informuje Polska Agencja Prasowa.

Na środę i czwartek zaplanowany jest unijny szczyt w sprawie warunków brexitu. I do tego czasu, według Reutera, nie będzie negocjacji.

Wciąż pilącym problemem jest kwestia tzw. rozwiązania awaryjnego dla Irlandii Północnej. W razie braku przyszłej umowy o wolnym handlu między Wielką Brytanią a UE i w związku z widmem twardego brexitu, istnieje groźba powrotu ścisłej granicy między Irlandią Północną a Irlandią.

Jak informuje PAP powołujący się na opinie ekspertów, obecnie żadna z propozycji porozumienia z UE nie może liczyć na bezpieczną większość głosów w Izbie Gmin. Czasu jednak jest coraz mniej, bowiem Królestwo powinno opuścić Wspólnotę do końca marca przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ue, brexit, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2018

RomanTrzymamy za Anglików kciuki

15-10-2018

Polakbrexitbreakfastbrexitbreakfast???

16-10-2018

alaDonek nie potrafi kompletnie nic. Nie potrafił ich zatrzymać a teraz nie potrafi się z nimi rozstać. Miernota nad miernotami. Mówił już o tym kiedyś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)