Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Buzek: Przyjęcie sześciopaku w przyszłym tygodniu

0
Podziel się

Chodzi o pakiet sześciu reform zacieśniających współpracę gospodarczą w Unii.

Buzek: Przyjęcie sześciopaku w przyszłym tygodniu
(kprm.gov.pl)
bDyxYnOZ

Chodzi o pakiet sześciu reform zacieśniających współpracę gospodarczą w Unii. Jak podkreślił przewodniczący Parlamentu Europejskiego, należy jak najszybciej dyscyplinować politykę finansową poszczególnych krajów.

Tak zwany sześciopak ma zwiększyć dyscyplinę finansową i uchronić Unię w przyszłości przed kryzysem. Początkowo głosowanie w tej sprawie miało się odbyć w czerwcu, ale unijne rządy nie porozumiały się z Europarlamentem. Punktem spornym była propozycja europosłów nakładania sankcji na kraje, które nie trzymają w ryzach budżetu i ignorują zalecenia Komisji.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek powiedział, że ten postulat deputowanych jest kluczowy. - _ Powinniśmy w sposób automatyczny nakładać sankcje na kraje, które nie przestrzegają reguł związanych z ograniczeniem deficytu budżetowego czy długu publicznego _ - powiedział przewodniczący PE.

bDyxYnPb

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JERZEGO BUZKA:

Szef Europarlamentu powiedział również, że pojawiły się ostatnio nowe propozycje, które mogą ułatwić porozumienie. Dodał też, że europosłowie chcą połączyć negocjacje w sprawie sześciu reform gospodarczych z dyskusją o euroobligacjach.

Parlament Europejski uważa, że wprowadzenie obligacji, które miałyby gwarancje udzielone solidarnie przez wszystkie kraje strefy euro, jest receptą na kryzys zadłużeniowy. Problem tylko w tym, że na euroobligacje nie chcą się zgodzić przede wszystkim Niemcy, bo uważają, że na spadnie na nich jeszcze większy ciężar wsparcia bankrutów i emisja euroobligacji spodowuje wzrost kosztu obsługi niemieckiego długu. Niektórzy dyplomaci w Brukseli pesymistycznie więc wypowiadają się o połączeniu rozmów w sprawie sześciu reform gospodarczych z euroobligacjami, bo może to jeszcze bardziej zaostrzyć spór.

Czytaj więcej o kryzysie strefy euro
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t155543.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rostowski;ostrzega;przed;rozpadem;strefy;euro,253,0,899581.html) Minister ostrzega: "Oni igrają z ogniem" Polski minister finansów ostrzega Europę przed rozpadem, jeśli w walce z kryzysem zabraknie solidarności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;leci;do;brukseli;na;rozmowy;o;szesciopaku,22,0,899094.html) Tusk leci rozmawiać o "sześciopaku" Premier z unijnymi politykami będzie rozmawiał o przeciwdziałaniu kryzysowi, m.in. o tzw. _ sześciopaku _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t35146.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/apeluja;o;wiecej;europy;i;unie;gospodarczo-fiskalna,248,0,903672.html) Premierzy: Kraje UE muszą z niej zrezygnować Wśród sygnatariuszy apelu znalazł się Marek Belka.
bDyxYnPh
bDyxYnPC
KOMENTARZE
(0)