Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dotacje z UE: Nowa lista kluczowych projektów

0
Podziel się:

Budowa metra w stolicy dostała największe unijne wsparcie w całej Europie.

Dotacje z UE: Nowa lista kluczowych projektów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Ministerstwo Rozwoju Regionalnego po raz kolejny zweryfikowało listę kluczowych projektów finansowanych z Unii Europejskiej. *
MinisterElżbieta Bieńkowskapoinformowała, że na liście obecnie znajduje się 529 projektów. Minister wyjaśniła, że projekty te jeżeli spełnią wszystkie wymogi związane z przygotowaniem inwestycji mają wstępnie zapewnione finansowane.

Minister poinformowała też, że od dzisiaj lista kluczowych projektów finansowanych z Unii Europejskiej znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Z kolei prezydent WarszawyHanna GronkiewiczWaltz podkreśliła, że duża część projektów z listy będzie realizowanych w Warszawie. Obok metra, które dostało największe wsparcie unijne w Europiena liście pojawiły się też naziemne przedłużenie pierwszej linii metra na Tarchomin, Centrum Nauki Kopernik i zaopatrzenie stolicy w wodę oraz oczyszczanie ścieków.

Prezydent Warszawy zaznaczyła, że w Stolicy projekty finansowane z Unii Europejskiej będą traktowane priorytetowo i czas i realizacji będzie skracany. Dodała, że w związku z kryzysem i mniejszymi wpływami do kasy miasta niektóre inwestycje nie finansowane z Unii mogą być przesunięte w czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)