Notowania

Raport o ograniczeniu emisji CO2. Polska na szarym końcu

W grupie siedmiu państw, które w celu ograniczenia emisji robią najmniej są m.in.: Czechy, Hiszpania, Rumunia, a na ostatnim miejscu, z dwoma punktami na sto możliwych jest Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Tylko trzy europejskie kraje są na właściwej drodze, by wprowadzić ograniczenia emisji CO2 zgodne z tak zwanym porozumieniem paryskim. Tak wynika z rankingu pozarządowej organizacji ekologów Carbon Market Watch.

Te trzy kraje to Szwecja, Niemcy i Francja i na tym lista państw właściwie stosujących się do porozumienia paryskiego się kończy. Zgodnie z wynegocjowanym półtora roku temu porozumieniem kraje mają dążyć do ograniczania emisji, tak by temperatury na świecie nie wzrosły o więcej niż półtora stopnia Celsjusza w porównaniu z czasami przedprzemysłowymi.

Kilka państw wykorzystuje różnego rodzaju luki, by uniknąć zobowiązań, które miałyby wejść w życie w roku 2020, stwierdzono w raporcie. Listę zamyka grupa siedmiu państw, które w celu ograniczenia emisji robią najmniej. Należą do niej Czechy, Hiszpania czy Rumunia, a na ostatnim miejscu, z dwoma punktami na sto możliwych jest Polska.

Tagi: porozumienie paryskie, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-04-2017

ZK590Polska właśnie w ramach ograniczenia CO2 podwyższyła cenę gazu którym i tak 90% Polaków nie stać na ogrzewanie.

02-04-2017

malekNie jestem zwolennikiem polityki energetycznej realizowanej przez PiS, ale jeszcze bardziej dziwią mnie nieskuteczne działania polskich polityków, … Czytaj całość

02-04-2017

lech-ui co powiesz szydlo i morawiecki....świadomie nam gwarantujecie smog...nas mordujecie

Rozwiń komentarze (10)