Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Epidemia eboli. Niemcy mają nową propozycję w sprawie wirusa

0
Podziel się:

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zaproponował,
otwierając w niedzielę w Berlinie międzynarodową konferencję na temat zdrowia, wysłanie misji
cywilnej UE do krajów Afryki Zachodniej dotkniętych epidemią eboli.

Epidemia eboli. Niemcy mają nową propozycję w sprawie wirusa
(Heinrich-Böll-Stiftung/Flickr)

Minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zaproponował, otwierając w Berlinie międzynarodową konferencję na temat zdrowia, wysłanie misji cywilnej UE do krajów Afryki Zachodniej dotkniętych epidemią eboli.

Dzięki takiemu rozwiązaniu kraje UE, które nie dysponują odpowiednimi strukturami na szczeblu narodowym, mogłyby wysłać w rejon zagrożenia personel medyczny do walki z wirusem - wyjaśnił Steinmeier.

W berlińskim World Health Summit, który jest poświęcony chorobom stanowiącym zagrożenie dla zdrowia, w tym eboli, biorą udział do środy eksperci medyczni z 90 krajów.

Steinmeier wezwał kraje UE do lepszej koordynacji działań w celu lepszego wykorzystania istniejących środków. Jak powiedział, Niemcy szkolą obecnie ochotników, którzy zgłosili gotowość wzięcia udziału w walce z epidemią. Niemiecki polityk zasugerował, że w szkoleniach mogliby wziąć udział obywatele innych krajów.

Szef niemieckiej dyplomacji zaproponował ponadto, by UE stworzyła - tak jak to jest w przypadku monitorowania wyborów w innych krajach - rezerwę kadrową ekspertów medycznych, którzy w razie wybuchu epidemii mogliby być wysłani w rejon kryzysu. Steinmeier przyznał, że wspólnota międzynarodowa nie była przygotowana na epidemię eboli.

W poniedziałek o walce z ebolą będą dyskutować ministrowie spraw zagranicznych krajów UE. Według Światowej Organizacji Zdrowia obecna epidemia eboli spowodowała śmierć ponad 4,5 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/27/m323355.jpg ) ] (http://tech.money.pl/medycyna/artykul/who-smiertelnosc-chorych-na-ebole-wynosi-70,157,0,1638557.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Śmiertelność chorych na ebolę wynosi ...
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/98/m316258.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/epidemia;eboli;nigeria;powstrzymala;rozprzestrzenianie;choroby,62,0,1606206.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nigeria powstrzymała rozprzestrzenianie eboli
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/116/m322164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/protest-pilotow-lufthansy-w-niemczech-trwa,16,0,1641744.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Niemczech trwa strajkowy maraton
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/135/m318855.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/trudny-weekend-dla-pasazerow-kolei-w,133,0,1641349.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Strajki na kolei w Niemczech. Utrudnienia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)