Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro w 2012? To realne - mówi Rostowski

0
Podziel się:

Wejście Polski do strefy euro jest korzystne dla gospodarki - mówi Rostowski.

Euro w 2012? To realne - mówi Rostowski
(PAP/dpa)

Ambitnym, ale realistycznym celem rządu jest wstąpienie do strefy euro 1 stycznia 2012 roku, mówi minister finansów Jacek Rostowski. Realizując ten scenariusz, już w połowie przyszłego roku, Polska powinna wstąpić do europejskiego mechanizmu kursowego ERM2.

_ - W połowie 2011 roku wystąpimy do Komisji Europejskiej o potwierdzenie naszej gotowości do przyjęcia euro i o ustalenie ostatecznego kursu przeliczenia złotego na euro. Wierzę, że 1 stycznia 2012 roku nastąpi formalne przyjęcie nowej waluty _ - powiedział Rostowski.

ZOBACZ TAKŻE:

W jego ocenie, podjęcie tej decyzji i wyznaczenie takiej daty właśnie teraz, w okresie międzynarodowego kryzysu finansowego, da na podwójne korzyści. Z jednej strony, zwraca uwagę międzynarodowej opinii publicznej na wyjątkowo silną pozycję naszej gospodarki na tle innych krajów, a z drugiej strony - podkreśla determinację rządu, co pozwoli zminimalizować koszty trudnej sytuacji zewnętrznej.

_ - Już teraz obserwujemy spadek w oprocentowaniu polskich obligacji. I na tym właśnie polega wykorzystanie szansy, jaką paradoksalnie może być obecna sytuacja na globalnych rynkach _ - tłumaczył Rostowski.

euro
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)