Notowania

strajk na lotniskach
12.06.2013 12:38

Francja: Strajk kontrolerów lotów powoduje zakłócenia na lotniskach w Paryżu

ADP zaapelowała, by podróżni nie przybywali na lotnisko, zanim nie zasięgną informacji o swoim rejsie w liniach lotniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Dziesiątki rejsów odwołano w środę na paryskich lotniskach Roissy-Charles-de-Gaulle oraz Orly z powodu trwającego we Francji strajku kontrolerów lotów, oczekiwane są też opóźnienia - poinformowała administracja paryskich lotnisk ADP.

Dodała jednocześnie, że _ sytuacja powinna pozostać względnie spokojna _ w związku z wcześniejszym apelem Naczelnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC) do linii lotniczych, by zmniejszyły o połowę liczbę rejsów.

ADP zaapelowała, by podróżni nie przybywali na lotnisko, zanim nie zasięgną informacji o swoim rejsie w liniach lotniczych.

Związek zawodowy francuskich kontrolerów lotów (SNCTA) odwołał ostrzeżenie przed strajkiem w czwartek. Wcześniej związek informował o chęci przeprowadzenia strajku od 11 do 13 czerwca, by zaprotestować przeciwko propozycji Komisji Europejskiej w sprawie przyspieszenia utworzenia w UE wspólnej przestrzeni lotniczej i liberalizacji rynku usług w lotnictwie.

Inne związki reprezentujące kontrolerów lotów również zapowiadały strajk, lecz jedynie na środę. DGAC zapowiedziała w środę, że w czwartek _ sytuacja powróci do normy _.

W związku z ostrzeżeniem przed strajkiem DGAC już w miniony weekend zaapelował do przewoźników o zmniejszenie o połowę liczby lotów od wtorku do czwartku na lotniskach Roissy, Orly, podparyskiego Beauvais, oraz w Lyonie, Nicei, Marsylii, Tuluzie i Bordeaux.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk na belgijskim lotnisku. Dogadali się? Pracownicy firmy bagażowej Swissport zakończyli strajk na brukselskim lotnisku Zaventem.
Lufthansa po strajkach. Odwołanych 700 lotów Po zakończeniu strajku sytuacja powoli się normalizuje, skutki protestu będą jednak odczuwalne aż do wieczora.
Strajk na lotniskach w Niemczech. Utrudnienia W Duesseldorfie odwołano już kilkadziesiąt lotów, w tym połączenia Lufthansy do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic.
Tagi: strajk na lotniskach, strajk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz