Notowania

fundusze unijne
02.03.2018 18:48

Gigantyczne pieniądze na polskie drogi. Powstanie kluczowy most

Odpowiedzialni za inwestycje drogowe w Polsce mogą otwierać szampana. Komisja Europejska zgodziła się dofinansować kluczowe odcinki niemal 3 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER)
Znalazły się dodatkowe pieniądze na domknięcie obwodnicy S2

Europejscy urzędnicy potwierdzili zgodę Komisji Europejskiej na dofinansowanie trzech odcinków dróg ekspresowych budowanych w Polsce. To doskonała wiadomość dla mieszkańców Warszawy, Pomorza Zachodniego oraz Lubelszczyzny.

1,7 mld zł z Programu Infrastruktura i Środowisko zostanie przekazanych na budowę części drogi S2, tzw. Południową Obwodnicę Warszawy. Kilkanaście kilometrów drogi od węzła Puławska do węzła Lubelska oraz przeprawa przez przez Wisłę, na południe od Mostu Siekierkowskiego ma powstać do 2020 r.

Chodzisz nocą wzdłuż drogi? Musisz zobaczyć ten film:

- Budowa tego fragmentu S2 to największa inwestycja drogowa w stolicy realizowana z rządowym wsparciem. Pozwoli dokończyć południową część obwodnicy Warszawy. To wielkie usprawnienie przede wszystkim dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, ale także dla ruchu tranzytowego, który zostanie wyprowadzony poza arterie przebiegające przez centrum - ocenił decyzję KE Jerzy Kwieciński minister inwestycji i rozwoju.

Dwie pozostałe inwestycje, które wsparła środkami unijnymi Komisja Europejska, to odcinki dróg S6 oraz S17. Pierwsza z nich to fragment od Goleniowa do Kiełpina (w ciągu zachodniopomorskiej trasy łączącej Szczecin z Koszalinem – red.). W Brukseli znalazło się na nią 537,74 mln zł.

Druga – to fragment połączenia Warszawa-Lublin, pomiędzy Garwolinem a Kurowem. Unia Europejska dała Polsce 1,2 mld zł na tę drogę. To ponad połowa całości niezbędnych środków. - To bardzo ważne trasy, które docelowo nie tylko połączą silne ośrodki gospodarcze w regionach, ale staną się osią rozwoju także dla obszarów, przez które przebiegają. Dostępność transportowa i komunikacyjna to jeden z kluczowych warunków dla przedsiębiorców szukających dogodnych lokalizacji do uruchamiania inwestycji i prowadzenia biznesu - stwierdził Kwieciński.

Tagi: fundusze unijne, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2018

misiewiczPieniądze te to zasługa Donalda Tuska, a przez rząd PiSobolszewicki tylko możemy je stracić

02-03-2018

karolanon stop słyszę o budowach dróg i dotacji z UNI. A ja droga UNIO pytam się gdzie są dotacje na budowanie polskiego przemysłu by był przeciw wagą dla … Czytaj całość

03-03-2018

JerzyTe drogi to Niemcy budują dla siebie. Dlaczego nie dadzą gigantycznych pieniędzy na rozwój polskiego przemyslu np . ?????

Rozwiń komentarze (32)