Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google Chrome będzie blokować reklamy. Wiemy, od kiedy

Od 15 lutego przeglądarka Google Chrome będzie blokowała część reklam - zapowiedział internetowy gigant. Nowy algorytm będzie blokował wyświetlanie reklam na tych stronach, gdzie ogłoszenia atakują użytkowników ze szczególną natarczywością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Blokowanie reklam w przeglądarce Google wystartuje w połowie lutego przyszłego roku.

Dostanie się więc przede wszystkim tym, którzy reklamują swoją działalność niezgodnie z zasadami przyjętymi przez Koalicję na rzecz lepszych reklam, której Google jest członkiem.

Jak podaje portal techcrunch, jeśli Chrome znajdzie na danej stronie choć jedną reklamę, która nie spełnia standardów, to zablokuje nie tylko ją, ale też wszystkie inne w danym serwisie - nawet jeśli nie były natarczywe.

Problemów nie będą miały natomiast te strony, na których reklamy są mało inwazyjne i irytujące. - bo tych przeglądarka Google'a blokować nie będzie.

Zobacz też: Google aktualizuje Street View w Polsce

Amerykański gigant zapowiadał wprowadzenie algorytmu blokującego reklamy już wiosną tego roku, ale teraz podał dokładną dokładną datę, kiedy to się stanie.

Wydaje się, że dla Polaków to szczególnie dobra informacja, bo reklamy blokujemy tak często, jak żaden inny naród.Jak pisaliśmy w sierpniu, w naszym kraju blokowana jest prawie połowa reklam internetowych.

Tagi: google, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-12-2017

ddohohoooo koniec z WP.PL ? ;p

20-12-2017

NareszcieSą strony w których reklamy i animacje reklamowe zabierają nawet 80% transferu danych , to co się porobiło jest chore , posiadając kilkuletni komputer … Czytaj całość

20-12-2017

smutnaprawdaCieszycie się jak dzieci, a tak naprawdę chodzi o wycięcie konkurencji, bo przecież Google swoich reklam nie zablokuje... Skutkiem będzie jeszcze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)