Notowania

śmieci
26.08.2013 17:05

Holandia importuje najwięcej odpadów w UE

Dzięki temu mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt milionów euro rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)

Odpady, skupowane przez holenderskie elektrownie, stały się ważnym źródłem energii i oszczędności.

Według dziennika Financieele Dagblad, rocznie do Holandii trafia ponad milion ton odpadów z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Włoch. Wszystko za sprawą holenderskich elektrowni, które skupują śmieci, a następnie wykorzystują je do produkcji energii.

Dzięki temu mogą one zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt milionów euro rocznie. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach rynek obrotu odpadami może się podwoić. Uzyskiwanie energii ze spalania śmieci staje się coraz częstszą praktyką także w Szwecji i w Danii.

W samej Holandii, dzięki licznym akcjom recyklingowym, produkowanych jest coraz mniej odpadów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ranking regionów Europy. Gdzie Polska? Komisja Europejska wysoko oceniła także stołeczne regiony w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Francji, a najniżej - regiony bułgarskie, rumuńskie i greckie.
Grecja dostanie trzeci pakiet pomocy? _ - Pieniądze te powinny zostać zużytkowane w latach 2014-2016 _ - tak twierdzi komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.
Janosikowe uderza w finanse gmin? Obok grupy samorządów, które muszą dzielić się swoimi dochodami w ramach tzw. janosikowego, znajduje się też duża liczba gmin i powiatów, które mogą funkcjonować praktycznie tylko dzięki otrzymywanym subwencjom.
Tagi: śmieci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz