Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jerzy Buzek uhonorowany w Niemczech

0
Podziel się

Zostanie nagrodzony za angażowanie się na rzecz wolności religijnej w Europie, za promowanie wartości chrześcijańskich w procesie integracji europejskiej oraz utrwalanie pamięci o Holokauście.

Jerzy Buzek uhonorowany w Niemczech
(Jakub Orzechowski / Reporter)
bDyCzxIR

Były premier odbierze wieczorem w Heidelbergu Medal Marcina Lutra przyznawany przez Radę Kościołów Ewangelickich w Niemczech. Tym samym będzie pierwszym cudzoziemcem uhonorowanym tym odznaczeniem.

Jerzy Buzek zostanie nagrodzony za angażowanie się na rzecz wolności religijnej w Europie, za promowanie wartości chrześcijańskich w procesie integracji europejskiej oraz utrwalanie pamięci o Holokauście. Rada Kościołów Ewangelickich przypomina w uzasadnieniu, że Jerzy Buzek, pełniąc funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, był orędownikiem dialogu między Kościołami a instytucjami Unii Europejskiej.

Podczas wieczornej uroczystości w kościele Świętego Ducha w Heidelbergu laudację na cześć laureata wygłosi niemiecka minister pracy Ursula von der Leyen. Medal Marcina Lutra przyznawany jest od 2008 roku. Wśród dotychczasowych nagrodzonych są były niemiecki prezydent Richard von Weizsäcker czy Harald Bretschneider - ewangelicki pastor i działacz na rzecz praw człowieka w byłej NRD.

bDyCzxIT

Czytaj więcej w Money.pl

bDyCzxJu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)