Notowania

Widmo kryzysu powraca. Co trzeci bankowiec wieszczy jego nadejście w ciągu 5 lat

Wojny handlowe, niepokoje wewnątrz UE i Brexit - aż 77 proc. bankowców obawia się nadejścia kryzysu gospodarczego w najbliższych latach. 45 proc. uważa to zagrożenie za realne, a co trzeci jest jego pewien.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Bankowcy z niepokojem spoglądają w przyszłość. Obecna sytuacja na arenie międzynarodowej nie uspokajają. Tarcia wewnątrz Unii Europejskiej, rozwijająca się wojna handlowa między USA a resztą świata oraz wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty potęgują niepokoje – pisze "Rzeczpospolita".

Optymistów jest niewielu. Zaledwie co pięćdziesiąty nie przewiduje zagrożenia. Aż 77 proc. szefów placówek bankowych jednak boi się wybuchu kryzysu w Unii Europejskiej już w najbliższych pięciu latach – czytamy w dzienniku.

Kryzys gospodarczy. Szykuje się powtórka z rozrywki:

Z badań zleconych przez Związek Banków Polskich firmie Kantar TNS wynika, że pewnym co do nadejścia kolejnej fali kryzysu jest co trzeci polski bankowiec. I nie ma wątpliwości, że odczuje go nie tylko Europa, ale i polski PKB, który z pewnością przyhamuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryzys ekonomiczny, koniunktura gospodarcza, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2018

DefaultNic nowego a tym bardziej odkrywczego wp nie podaje. Nie są potrzebne żadne badania ani tym bardziej sondaże. Zbędne i nikomu mądremu niepotrzebne są … Czytaj całość

05-09-2018

Gołąbek pokojuKiedyś będzie kryzys, kiedyś będzie wojna, kiedyś umrzemy.....to jest pewne, żadna to informacja. Mądrość nie polega na tym by mówić że będzie kryzys … Czytaj całość

04-09-2018

goscPrzy takim rozdawnictwie przez pis i skrócenie wieku emerytalnego następna kadencja kto by nie rządził kryzys gospodarczy mamy na 100%.

Rozwiń komentarze (304)