Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Przemysław Ciszak
|

Widmo kryzysu powraca. Co trzeci bankowiec wieszczy jego nadejście w ciągu 5 lat

304
Podziel się

Wojny handlowe, niepokoje wewnątrz UE i Brexit - aż 77 proc. bankowców obawia się nadejścia kryzysu gospodarczego w najbliższych latach. 45 proc. uważa to zagrożenie za realne, a co trzeci jest jego pewien.

Widmo kryzysu powraca. Co trzeci bankowiec wieszczy jego nadejście w ciągu 5 lat
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bDfBDjmJ

Bankowcy z niepokojem spoglądają w przyszłość. Obecna sytuacja na arenie międzynarodowej nie uspokajają. Tarcia wewnątrz Unii Europejskiej, rozwijająca się wojna handlowa między USA a resztą świata oraz wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty potęgują niepokoje – pisze "Rzeczpospolita".

Optymistów jest niewielu. Zaledwie co pięćdziesiąty nie przewiduje zagrożenia. Aż 77 proc. szefów placówek bankowych jednak boi się wybuchu kryzysu w Unii Europejskiej już w najbliższych pięciu latach – czytamy w dzienniku.

bDfBDjmL

Kryzys gospodarczy. Szykuje się powtórka z rozrywki:

Z badań zleconych przez Związek Banków Polskich firmie Kantar TNS wynika, że pewnym co do nadejścia kolejnej fali kryzysu jest co trzeci polski bankowiec. I nie ma wątpliwości, że odczuje go nie tylko Europa, ale i polski PKB, który z pewnością przyhamuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDfBDjnm
KOMENTARZE
(304)
Default
2 lata temu
Nic nowego a tym bardziej odkrywczego wp nie podaje. Nie są potrzebne żadne badania ani tym bardziej sondaże. Zbędne i nikomu mądremu niepotrzebne są bełkoty i wynaturzenie chorej wyobraźni szczyli trzydziestokilkuletnich nazywanych "specjalistami". Tajemnicą poliszynela jest, że rynki finansowe, gospodarcze są w obecnej dobie "uśpionymi wulkanami". Wszytko trzeszczy w szwach. Praktycznie w każdym państwie na obu półkulach nie ma stabilizacji gospodarczej ani tym bardziej finansowej. Obecnie nazywanie jakiegoś państwa " mocarstwem" jest znaczącym nadużyciem. Właśnie na tzw. "mocarstwach" widać dobitnie w jakim stanie są gospodarki i finanse. Banki światowe liczące się, widzą to w cyfrach. Żarty się kończą a zaczyna prawdziwy problem. Unie Europejska jest tak naprawdę potworem na glinianych nogach. Twór ten nigdy nie miał stabilnych fundamentów, był natomiast skrojony dla pewnych określonych potrzeb. Niestety niedoskonałości twórców szybko uwidoczniły, ze polityka została stworzona po to, aby kłamstwo zabrzmiało jak prawda. Mówienie, że jest dobrze, jest bezczelnym kłamstwem. Dodam, że od przeszło 23 lat pracuję w dziedzinie windykacji bankowej. Powiem wprost, naprawdę jest dramatycznie. Europę i świat naprawdę czeka KRYZYS i to bardzo poważny.
Gołąbek pokoj...
2 lata temu
Kiedyś będzie kryzys, kiedyś będzie wojna, kiedyś umrzemy.....to jest pewne, żadna to informacja. Mądrość nie polega na tym by mówić że będzie kryzys tylko by przewidzieć kiedy będzie kryzys. Ale tego sie nie dowiemy z mediów. Tak już jest że ci co wiedzą nie mówią. Mówią tylko ci co nic nie wiedzą...
emeryt
2 lata temu
Chroń nas panie przed kryzysem i pisem, bo jedno w drugim to mieszanka wybuchowa i nic nie pozostanie, no może poza długami.
bDfBDjnn
zgryz
2 lata temu
Nadejdzie kryzys? Oczywiście, bo człowiek łasy i chciwy. Nie ma takich pieniędzy na świecie by zlikwidować zadłużenia państw czy zwykłych obywateli a więc...? Zadłużanie się przerosło logikę i ekonomię. Jeszcze kilka lat a rynek wciśnie Wam, że potrzebujecie złotych sedesów i będziecie się dalej zadłużać. Szkoda, że człowiek nie przyjął zasad natury i choć jest ona autorytarna to równoważy zarówno lwa i koniczynę...
aha
2 lata temu
Czyli znowu kryzys, znowu po tyłku dostaną wszystkie szaraki, znowu będzie trzeba dofinansować banki by "nie upadły" - czyli znowu ściepa na banksterów, aby ci mogli sobie nagrody i premie powypłacać. Heloł, czy leci z nami pilot?
Najnowsze komentarze (304)
dtyykjdt
2 lata temu
pewnym co do nadejścia kolejnej fali kryzysu jest co trzeci polski bankowiec... specjalnie mnie to nie dziwi jako, że właśnie chciwość bankowców jest powodem powstawania większości jeśli nie wszystkich kryzysów ekonomicznych.
KIER PIK
2 lata temu
Zlikwidować Giełdy skończy się spekulacja i kreowanie przewartościowanie firm cwaniacy łykają KASĘ ciułacze traca majątki ot cała PRAWDA
Arton ZX
2 lata temu
Schemat jest zawsze ten sam , "Bracia Starsi" robią hossę drukując pusty pieniądz , prosty lud (lecz chciwy) nadwyżkę swoich pieniędzy lokuje w przewartościowanych akcjach , nieruchomościach , opcjach . Krok drugi - drukarka pustego pieniądza zostaje wyłączona . Cena przewartosciowanych dóbr pikuje w dół . Wówczas znajomi Królika skupują je . I nastaje Nowy Wspaniały Komunizm . Ziemia , fabryki , nieruchomości trafiają do "Wybranych spośród rodzaju ludzkiego" , a lud prosty na niewolniczą służbę .
Chicago
2 lata temu
nie kracz, nie kracz , wuju
max
2 lata temu
rozgonici UK na cztery wiatry
wiola
2 lata temu
Dla mnie to on już trwa od ośmiu lat, jeszcze nie ma kogo okradać.
Leming
2 lata temu
Po wraca do wladzy? Chyba nie.
Czaston Bezy
2 lata temu
Kryzys będzie polegał na tym, że produkty spożywcze, rachunki, paliwo, usługi bankowe zdrożeją na maxa; a jakiś ważniak biznesmen-kapitalista/ekspert powie nam: "ludzie kryzys mamy". Następnie odjedzie nowym ferrari na swój nowy jacht.
bDfBDjnf
opinia niebie...
2 lata temu
Dobre to, niczego sobie. Tylko o czym polscy bankowcy (banksterzy) decydują w obliczu Europy czy całego Świata... o niczym. Jesteśmy wasalem $ i €. Więc to opinie, sondaże i wypociny szemranej bankowej elity możecie sobie wsadzić.. w ten wasz kryzys. Po Kryzysie przyjdzie jego brat Ramzes.
normalnie nie...
2 lata temu
Polska ok 60 lat za stara normalna unia..do tego obecny konserwatywny rozdawniczy rzad-cofa jeszcze nasz kraj-i to maja byc patrioci?? kto glosoje na ludzi -cofajacych swoj kraj wstecz?
Raff
2 lata temu
Zobaczymy naszą siłą jest tania siła robocza i Niemiec będzie wolał tu biznes otworzyć i mieć 3 razy więcej niż być w plecy u siebie jeżeli kryzys będzie, jakoś to odczujemy ale nie tak jak zachód
Kulig musi za...
2 lata temu
Kanwą nowego Bonda będzie kryzys finansowy. W tajnym castingu nieoczekiwanie zwyciężył Mariusz Błaszczak, który zagra brata Morattiego. Uważna obserwacja działań komisji d/s Amber Gold z pewnością będzie pomocna. Polskie aktorki nie były brane pod uwagę nawet do ról drugo i trzecioplanowych
oddaj kase
2 lata temu
Bardzo dobrze niech nadejdzie i zeżre kaczynskiego i jego slugusow :DDDD
Mariusz
2 lata temu
Kryzys i Ramzes
...
Następna strona