Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Widmo kryzysu powraca. Co trzeci bankowiec wieszczy jego nadejście w ciągu 5 lat

304
Podziel się:

Wojny handlowe, niepokoje wewnątrz UE i Brexit - aż 77 proc. bankowców obawia się nadejścia kryzysu gospodarczego w najbliższych latach. 45 proc. uważa to zagrożenie za realne, a co trzeci jest jego pewien.

Widmo kryzysu powraca. Co trzeci bankowiec wieszczy jego nadejście w ciągu 5 lat
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Bankowcy z niepokojem spoglądają w przyszłość. Obecna sytuacja na arenie międzynarodowej nie uspokajają. Tarcia wewnątrz Unii Europejskiej, rozwijająca się wojna handlowa między USA a resztą świata oraz wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty potęgują niepokoje – pisze "Rzeczpospolita".

Optymistów jest niewielu. Zaledwie co pięćdziesiąty nie przewiduje zagrożenia. Aż 77 proc. szefów placówek bankowych jednak boi się wybuchu kryzysu w Unii Europejskiej już w najbliższych pięciu latach – czytamy w dzienniku.

Zobacz także: Kryzys gospodarczy. Szykuje się powtórka z rozrywki:

Z badań zleconych przez Związek Banków Polskich firmie Kantar TNS wynika, że pewnym co do nadejścia kolejnej fali kryzysu jest co trzeci polski bankowiec. I nie ma wątpliwości, że odczuje go nie tylko Europa, ale i polski PKB, który z pewnością przyhamuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(304)
dtyykjdt
6 lat temu
pewnym co do nadejścia kolejnej fali kryzysu jest co trzeci polski bankowiec... specjalnie mnie to nie dziwi jako, że właśnie chciwość bankowców jest powodem powstawania większości jeśli nie wszystkich kryzysów ekonomicznych.
KIER PIK
6 lat temu
Zlikwidować Giełdy skończy się spekulacja i kreowanie przewartościowanie firm cwaniacy łykają KASĘ ciułacze traca majątki ot cała PRAWDA
Arton ZX
6 lat temu
Schemat jest zawsze ten sam , "Bracia Starsi" robią hossę drukując pusty pieniądz , prosty lud (lecz chciwy) nadwyżkę swoich pieniędzy lokuje w przewartościowanych akcjach , nieruchomościach , opcjach . Krok drugi - drukarka pustego pieniądza zostaje wyłączona . Cena przewartosciowanych dóbr pikuje w dół . Wówczas znajomi Królika skupują je . I nastaje Nowy Wspaniały Komunizm . Ziemia , fabryki , nieruchomości trafiają do "Wybranych spośród rodzaju ludzkiego" , a lud prosty na niewolniczą służbę .
Chicago
6 lat temu
nie kracz, nie kracz , wuju
max
6 lat temu
rozgonici UK na cztery wiatry
...
Następna strona