Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys nie zatamuje unijnych dotacji

0
Podziel się

Huebner: Płynność finansowania europejskich programów nie jest zagrożona.

Kryzys nie zatamuje unijnych dotacji
(PAP/Krzysztof Świderski)
bEpFKPBx

Komisarz ds. polityki regionalnej UE Danuta Huebner zapewnia, że światowy kryzys gospodarczy nie zagraża płynności finansowania europejskich programów pomocowych.

_ - Budżet europejski wspierający politykę regionalną został zadecydowany na okres 7 lat. My mamy taką kopertę przyznaną Polsce ze środkami w wysokości 67,3 mld zł i co roku pewna jej część jest jakby uwalniana, kiedy przychodzą rachunki, za które płacimy. To się nie zmieni _ - oświadczyła komisarz Huebner.

Jak podkreśliła, _ jest to stabilne, zagwarantowane źródło dopływu środków inwestycyjnych, dlatego staje się ważne to, żeby w pełni je wykorzystać _.

bEpFKPBz

Huebner dodała, że w systemie pomocy europejskiej, która generalnie opiera się na płaceniu rachunków przedkładanych przez beneficjentów funduszy pomocowych, działa też system zaliczek, które ostatnio zwiększono z 7 do 9 procent.

Raport Money.pl
*Na tle regionu polska gospodarka będzie liderem * Według GUS nasza gospodarka rozwijała się w ubiegłym roku w tempie 4,8 procent. W tym na pewno nie będzie nas stać na taki wynik. Porównując jednak do krajów w naszym regionie - i tak będzie dobrze. zobacz raport Money.pl

_ - Chodzi teraz o to, żeby rząd te zaliczki przekazywał do regionów na wypłaty dla beneficjentów końcowych, żeby one nie zasilały tylko rachunku bankowego w Warszawie, tylko żeby były rzeczywistym pieniądzem na rynku _ - powiedziała komisarz.

bEpFKPBF

Oceniła, że unijne fundusze, z których korzysta Polska, to _ doskonałe narzędzie ożywiania gospodarki _. Według Huebner może to umożliwić pokonanie fundamentalnej dzisiaj dla biznesu bariery dostępu do kredytu.

bEpFKPCa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)