Notowania

kryzys w strefie euro
08.09.2012 08:04

Kryzys strefy euro. Schaueble wzywa do kontynuowania reform

Minister przestrzega strefę euro przed zwolnieniem tempa reform.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SIPA/East News)

*W opublikowanym dziś wywiadzie niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble ostrzegł zadłużone państwa strefy euro, by nie traktowały decyzji Europejskiego Banku Centralnego o podjęciu zakupów ich obligacji jako sygnału dla zwolnienia tempa reform budżetowych. *

_ - Kryzys zaufania do euro przezwyciężymy tylko wtedy, jeśli nie pójdziemy na ustępstwa w sprawie reform. Rynki nie są jeszcze pewne, że strefa euro utrzyma się _ - powiedział Schaeuble tygodnikowi _ Bild am Sonntag _.

_ - Byłoby poważnym błędem, gdyby decyzję EBC fałszywie zinterpretowano w takim sensie, że można teraz poluźnić wysiłki. Jest dokładnie odwrotnie _ - dodał minister.

Według niego, państwa muszą redukować swe deficyty budżetowe i zwiększać swą konkurencyjność. _ I musimy sprawnie urzeczywistniać niezbędne instytucjonalne reformy w Unii Europejskiej oraz w strefie euro _ - podkreślił Schaeuble.

Zadeklarował również, że nie ma podstaw dla krytykowania EBC. _ - Europejski Bank Centralny w przeszłości zawsze trzymał się swego mandatu i zakładam, że będzie tak robił również w przyszłości. Jedno jest bowiem jasne: polityka pieniężna nie może służyć finansowaniu państw. Tej granicy przekroczyć nie wolno _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Ma pomysł na uspokojenie rynków. Dobry? Szefowa MFW zasugerowała "połączenie" interwencji EBC i Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej.
Trzeba opanować kryzys, stawką jest system Dostępne w tej chwili narzędzia finansowe nie są wystarczające - oświadczył dziś sekretarz generalny OECD, Angel Gurria.
Przyjmą euro za 20 lat? Tak mówi minister Twórca węgierskich reform gospodarczych Gyoergy Matolcsy uznał, że Węgry nie powinny spieszyć się z wejściem do strefy euro.
Tagi: kryzys w strefie euro, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz