Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii. Proszą o więcej czasu

0
Podziel się:

Dwa lata temu kraj dostał pożyczkę w wysokości 78 miliardów euro. Teraz prosi o wydłużenie terminu zwrotu tych pieniędzy.

Kryzys w Portugalii. Proszą o więcej czasu
(ec.europa.eu)

Portugalia prosi o więcej czasu na spłatę międzynarodowej pożyczki. Bruksela zapewnia, że weźmie tę prośbę pod uwagę.

Minister finansów Vitor Gaspar zwrócił się z prośbą do partnerów ze strefy euro o to, by zgodzili się na przedłużenie terminu zwrotu pożyczki. Miałoby to ułatwić Lizbonie powrót na międzynarodowe rynki długu. Ministrowie finansów krajów należących do eurogrupy obiecali przeanalizować tę prośbę - podają portugalskie media. Gaspar wyraził przekonanie, że jego partnerzy przychylą się do tego tym bardziej, że Lizbona wzorowo wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Niespełna dwa lata temu Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny przyznały pogrążonej w kryzysie Portugalii pożyczkę w wysokości 78 miliardów euro. W zamian za to Lizbona zobowiązała się do wprowadzenia w życie restrykcyjnego projektu cięć i reform. Do tej pory międzynarodowe instytucje sześciokrotnie kontrolowały postępy planu oszczędnościowego - za każdym razem dawały władzom tego południowego kraju pozytywną ocenę.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten rząd tonie w długach. Nie płaci, bo... Dług rządu i firm państwowych Portugalii wobec dostawców wzrósł do prawie pół miliona euro.
Rząd musiał przyznać się do porażki Wyższy podatek dochodowy, niższe zasiłki, mniej dni wolnych od pracy - to tylko niektóre skutki założeń przyszłorocznego budżetu.
Zabronią promocji? Ludzie wyjdą na ulice Rząd Pedra Passosa Coelho zamierza ograniczyć akcje promocyjne w działających na terenie Portugalii super- i hipermarketach.
kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)