Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii. Rząd ogranicza wartość komorniczych egzekucji

0
Podziel się:

Rząd portugalski wydał nową instrukcję urzędom skarbowym w sprawie egzekucji komorniczych.

Kryzys w Portugalii. Rząd ogranicza wartość komorniczych egzekucji
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Rząd portugalski wydał nową instrukcję urzędom skarbowym w sprawie egzekucji komorniczych. Według instrukcji zadłużone osoby prywatne nie będą mogły stracić na rzecz fiskusa więcej niż 1/6 wynagrodzenia, które co miesiąc wpływa na ich rachunek bankowy.

Dotychczas urzędy skarbowe w Portugalii mogły zająć na rachunku bankowym dłużnika do 1/3 pensji. Jak dowiedziały się portugalskie media, zmniejszenie wartości przejmowanych przez urzędy skarbowe kwot od dłużników, to wynik coraz częstszych i gwałtowniejszych konfliktów między fiskusem a zadłużonymi wobec niego osobami.

Ze statystyk Związku Zawodowego Pracowników Urzędów Skarbowych wynika, że prawie codziennie w Portugalii dochodzi do aktu przemocy wobec pracownika urzędu skarbowego. Wiosną ruszyły pierwsze kursy samoobrony dla personelu skarbowego.

Z danych portugalskiego resortu finansów wynika, że od stycznia do sierpnia 2012 r. urzędy skarbowe przeprowadziły 674,5 tys. egzekucji komorniczych. W porównaniu z analogicznym okresem 2011 r. to wzrost o 35 proc.

Według Portugalskiego Stowarzyszenia Ochrony Konsumenta (DECO) redukcje zarobków oraz rosnące bezrobocie, które sięga 16,3 proc. nie sprzyjają spłacie zadłużenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd musiał przyznać się do porażki Wyższy podatek dochodowy, niższe zasiłki, mniej dni wolnych od pracy - to tylko niektóre skutki założeń przyszłorocznego budżetu.
Zabronią promocji? Ludzie wyjdą na ulice Rząd Pedra Passosa Coelho zamierza ograniczyć akcje promocyjne w działających na terenie Portugalii super- i hipermarketach.
Portugalia ma swoje sposoby na kryzys Podczas wizyty portugalskiego premiera Pedra Passosa Coelho w Ankarze podpisane zostało porozumienie o rozpoczęciu portugalsko-tureckich regularnych spotkań ministerialnych.
kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)