Notowania

kryzys strefy euro
22.12.2011 06:30

Kryzys we Włoszech, na Wigilię pizza

To rezultat wyrzeczeń i oszczędności, o które apeluje rząd w związku z kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(.Bala/CC/Flickr)

*Efekt oszczędnościowej polityki rządu Mario Montiego - tak media podsumowują informacje o zmianach w świątecznych obyczajach Włochów. Z sondaży wynika, że podczas Bożego Narodzenia jeść będą także pizzę i polentę, czyli mamałygę, danie z mąki kukurydzianej. *

Na wigilijnych stołach, gdzie tradycyjnie dominują kosztowne zazwyczaj potrawy z ryb, pojawią się także tańsze dania, przede wszystkim pizza. Taki jest wynik sondażu przeprowadzonego przez stowarzyszenie piekarzy pizzy. Jedna piąta Włochów zadeklarowała gotowość podania jej na kolację w Wigilię nie tylko dlatego, że jest dobra, ale przede wszystkim, bo jest tania. To rezultat konieczności wyrzeczeń i oszczędności, o które apeluje rząd w związku z kryzysem.

Dowiedziawszy się o tych planach _ pizzaioli _( piekarze pizzy) na tegoroczne Boże Narodzenie przygotowali pizzę wyjątkową, bo - jak mówią - przynoszącą szczęście. Nazwali ją SuperEnalotto, tak jak słynna gra liczbowa, w którą można wygrać dziesiątki milionów euro. Położyli na niej wielce cenioną wędzoną wędlinę z udźca wieprzowego - culatello oraz ostrą papryczkę - peperoncino.

Wielu Włochów na miejsce wigilijnej kolacji, jedzonej poza domem, zamiast drogich restauracji wybrało pizzerie, które już przyjmują rekordową liczbę rezerwacji.

Czytaj więcej o świętach w kryzysie w Money.pl

Tagi: kryzys strefy euro, święta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz