Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. Nowy premier pomoże?

0
Podziel się:

Będzie to rząd służby krajowi: tak nazwał swój przyszły gabinet desygnowany na premiera Włoch 46-letni polityk partii Demokratycznej Enrico Letta.

Na zdj. desygnowany na premiera Enrico Letta
Na zdj. desygnowany na premiera Enrico Letta (PAP/EPA)

Wyjaśniając swój wybór prezydent Giorgio Napolitano podkreślił, że spodziewa się maksymalnie szerokiego poparcia dla nowego rządu i dodał, że w aktualnej sytuacji nie ma dla niego alternatywy.

W krótkim oświadczeniu po rozmowie z prezydentem desygnowany na premiera przedstawiciel najmłodszego pokolenia włoskiej klasy politycznej - co podkreślił 87-letni Napolitano - nazwał rząd, który zamierza stworzyć _ rządem służby krajowi _. Zastrzegł jednocześnie, że nie powstanie on jednak _ za wszelką cenę _.

Przyszły premier wymienił dwa główne cele, jakie sobie stawia: poprawa sytuacji gospodarczej, a co za tym idzie walka z bezrobociem oraz reformy systemu politycznego, zmniejszenie liczby członków parlamentu i podział kompetencji pomiędzy obu izbami. Giorgio Napolitano powiedział, że jest w tym momencie _ zadowolony i spokojny o losy kraju _. Enrico Letta przystąpi jutro do rozmów z przyszłymi koalicjantami.

Czytaj więcej w Money.pl
Bez Montiego wpadną w większy kryzys? _ Ustępujący premier Mario Monti jest potrzebny nie tylko Włochom, ale Unii Europejskiej _ - uważa Mikołaj Dowgielewicz, minister ds. europejskich.
Tego boi sie polski premier. Mówił o tym... Nadmierny rygor i nacjonalizm to prawdziwi wrogowie zjednoczonej Europy - uważa premier.
Nie działają fotoradary. Bo nie ma pieniędzy Z powodu braku kilku tysięcy euro na odbiór fotoradarów z wyspecjalizowanego warsztatu pod Florencją, do kasy we włoskiej stolicy nie wpływają setki tysięcy euro z mandatów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)