Notowania

Merkel przed szczytem G20 krytykuje protekcjonizm Trumpa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła w Bundestagu w czwartek, na tydzień przed szczytem G20 w Hamburgu, prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi izolacjonizm i protekcjonizm. Zapowiedziała, że jej celem są wolne rynki i wielonarodowy system handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/CLEMENS BILAN)
Angela Merkel

- Kto uważa, że problemy tego świata dadzą się rozwiązać za pomocą izolacjonizmu i protekcjonizmu, ten popełnia ogromny błąd - powiedziała Merkel w czwartek w parlamencie.

- Poszczególne kraje reagują na problemy nasilającymi się wezwaniami do izolowania się i wprowadzania ograniczeń w handlu. Jestem przekonana, że protekcjonizm nie jest wyjściem, gdyż szkodzi wszystkim - mówiła Merkel.

Euro w Polsce do 2025 r.? Tego miała chcieć Komisja Europejska. Zobacz wideo:

Podkreśliła, że jej celem jest "wysłanie przez G20 mocnego sygnału za wolnymi rynkami i przeciwko izolowaniu się oraz za wielonarodowym systemem handlu".

- Tylko wspólnie uda się nam znaleźć właściwe odpowiedzi na centralne pytania naszych czasów - powiedziała szefowa niemieckiego rządu. - Tylko wspólnie, a nie działając na szczeblu narodowym, możemy coś osiągnąć - dodała.

Merkel podkreśliła, że wielkie wyzwania, takie jak ocieplenie klimatu, zagrożenie terroryzmem czy kryzys migracyjny trzeba rozwiązywać wspólnie.

Merkel spotka się w południe z szefami państw i rządów krajów europejskich, w tym z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, którzy będą uczestniczyć w szczycie G20.

Tagi: angela merkel, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2017

NIEDONEKPO niemiecku wolny rynek to dominacja Niemiec . Kto na wolnym rynku ma szansę konkurować z Niemcami ? Niemcom po to byla potrzebna … Czytaj całość

29-06-2017

POLAK ANTY UEniech te stare próchno pokroju STALINA patrzy jak bydło wpuszczała bez zgody UE do kraju - a teraz kwiczy ze nikt nie chce odpadów społecznych … Czytaj całość

29-06-2017

Jan"Przyganiał kocioł garnkowi, że kopci" - jakże trafne to określenie.Całe nieszczęście z pseudo imigrantami, a faktycznie w części przynajmniej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)