Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nie będzie likwidacji państwowych agencji. Wiceminister zapowiada przenoszenie funkcji

Nie będzie likwidacji państwowych agencji. Wiceminister zapowiada przenoszenie funkcji

 

Nie będzie likwidacji BGK, PARP-u czy PAIiIZ-u. - Chciałbym te informacje zrewidować. Te instytucje mają bardzo różne cele. To na czym nam zależy, to dobra integracja - mówił w programie #dziejesienazywo wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński o pomyśle utworzenia Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał jednocześnie, że pomiędzy poszczególnymi agendami mogą pojawić się różne przetasowania i przenoszenie działów.

Prezentując tzw. plan Morawieckiego, czyli Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, rząd zapowiedział powstanie nowej instytucji - Polskiego Funduszu Rozwoju. Wiceminister Kwieciński stwierdził, że jego głównym celem będzie integracja państwowych agencji w taki sposób, by lepiej wspierały rodzime firmy.

- Nasz plan musi mieć swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu administracji publicznej, w osnowach prawnych. Musimy go przełożyć na język strategii, dokumentów operacyjnych, instrumentów finansowych - mówił Kwieciński.

Dodał jednocześnie, że problem stanowi Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ta będzie musiała być rozwijana, by jeszcze mocniej wspierała eksport.

- Do niej włączymy pewne działy zajmujące się tą tematyką, czy w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, czy pozostałych instytucjach - deklarował wiceminister rozwoju.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Krzysztof137
192.198.151.* 2016-02-28 19:23

Wiceminister Kwieciński stwierdził, że jego głównym celem będzie integracja państwowych agencji w taki sposób, by lepiej wspierały rodzime firmy.


Panie Kwieciński tak wysoko Pana ceniłem w procesie tworzenia Inteligentnych Specjalizacji a Pan tak nisko upadł i związał się z czerwonymi post-komunistami z PISu... Ech... szkoda słów... a odrobienie dawnej pozycji prawie niemożliwe...
Pio nek
109.173.153.* 2016-02-25 20:10
Dla firm to bedzie oznaczac kilka nowych sprawozdań .......
PIOTR4
188.146.7.* 2016-02-25 18:13
TRZEBA GDZIEŚ KOLESIÓW POUTYKAĆ , PO CO LIKWIDOWAĆ NOWE ETACIKI UTWORZYMY NIECH SIĘ NASI TEŻ NACHAPIĄ ZANIM SIĘ ROZLECIMY JAK POPRZEDNIM RAZEM
Zobacz więcej komentarzy (16)