Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy przeciw dalszemu rozszerzaniu Unii Europejskiej

0
Podziel się:

Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert uważa, że w tej chwili Unia ma wiele innych, pilnych zadań.

Niemcy przeciw dalszemu rozszerzaniu Unii Europejskiej
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert (CDU)
wyraził opinię, że Unia Europejska nie może na razie przyjmować nowych państw członkowskich, ponieważ obecni członkowie wciąż mają wiele do zrobienia w zakresie konsolidacji.

_ - Nie sądzę, żeby Unia Europejska była zdolna do poszerzenia w najbliższej przyszłości _ - podkreślił w wypowiedzi, którą w niedzielę opublikuje _ Welt am Sonntag _. Agencje prasowe omawiają tę publikację w sobotę.

_ - Mamy tak wiele pilnych zadań do wykonania w zakresie konsolidacji wspólnoty, że nie powinniśmy pozwolić, by ambicja poszerzenia znów wzięła górę nad niezbędną stabilizacją _ - napisał Lammert.

Przewodniczący Bundestagu przestrzegł przed przedwczesnym przyjmowaniem Chorwacji do UE. _ - Musimy poważnie potraktować najnowszy raport Komisji Europejskiej (o postępach Chorwacji), zwłaszcza w świetle doświadczeń, jakie mieliśmy z Bułgarią i Rumunią. Chorwacja wyraźnie nie jest jeszcze gotowa do członkostwa _ - zaakcentował.

Lammert wyraził opinię, że przed państwami powstałymi po rozpadzie Jugosławii jest wprawdzie perspektywa członkostwa w UE, ale muszą one same stworzyć warunki do akcesji.

_ - Nie można pozwolić, żeby dobre zamiary zajęły miejsce udokumentowanych przemian _ - dodał.

Lammert opowiedział się za kontynuacją procesu integracji europejskiej. - _ Nierównowaga między integracją ekonomiczną i polityczną, która doprowadziła do nieprzyjemnych turbulencji, musi zostać pilnie skorygowana _ - oświadczył i dodał: _ Musimy we wszystkich państwach strefy euro realizować wspólną politykę budżetową i fiskalną _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jeśli wyjdziemy z kryzysu, nie będzie lepiej Przy scenariuszu zacieśnienia integracji niektóre kraje, jak np. Wielka Brytania, mogłyby wycofać się ze wspólnego rynku, co oznaczałoby jego skurczenie.
Rekordowe bezrobocie w Unii Europejskiej Najtrudniej jest o pracę ludziom młodym. Tu stopa bezrobocia przekracza już 22 procent.
Nie ma zgody na budżet Unii. Szykują się cięcia Unijni decydenci nie wiedzą jeszcze, w jakich obszarach należałoby szukać oszczędności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)