Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama i Hollande o sytuacji w strefie euro

0
Podziel się:

Prezydenci USA i Francji, Barack Obama i Francois Hollande rozmawiali telefonicznie o sytuacji w strefie euro.

Obama i Hollande o sytuacji w strefie euro
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Prezydenci USA i Francji, Barack Obama i Francois Hollande rozmawiali telefonicznie o sytuacji w strefie euro. Według Obamy, UE powinna podjąć kroki, by stymulować wzrost i tworzyć miejsca pracy - poinformował po konsultacjach prezydentów Biały Dom.

Prezydenci konsultowali się, by _ kontynuować rozsądny dialog na temat rozwoju sytuacji gospodarczej w Europie _ - poinformowano po rozmowach głów państw. _ Omawiano znaczenie kontynuowania wysiłków, mających na celu stymulowanie wzrostu i stabilności w strefie euro _ - napisano w oświadczeniu Białego Domu.

Europejczycy, by uniknąć _ podpalenia całej strefy euro _, muszą podjąć działania stymulujące wzrost i zwrócić uwagę na konieczność tworzenia miejsc pracy - powiedział rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Czytaj więcej o światowej polityce w Money.pl
Nowy prezydent Francji komplikuje plany NATO Francja nie zostanie w Afganistanie dłużej niż do końca roku. Zapowiada jednak wsparcie misji w tym kraju na inne sposoby. Taką deklarację zgłosił prezydent Francji Francois Hollande, po rozmowach z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu.
Wielkie zmiany w Europie. Ile za to zapłacisz? Słabszy złoty to pierwszy efekt wyborów we Francji i w Grecji. Ale konsekwencji będzie znacznie więcej. Zobacz raport Money.pl.
Obama chce budowy "zapory ogniowej" -_ Zwalniają gospodarki wschodzące, słabnie globalny popyt _ - wskazuje prezydent USA.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)