Notowania

wiadomości
04.08.2015 18:44

Ochrona wokół Eurotunelu. Wielka Brytania daje pieniądze na 100 francuskich żandarmów

Podziel się
Dodaj komentarz
(CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Będzie więcej pieniędzy na ochronę tunelu pod Kanałem La Manche. Wielka Brytania chce wzmocnić straż o 100 strażników, bo u wlotu do tunelu po stronie francuskiej koczuje kilkuset nielegalnych imigrantów. Londyn chce więc opłacić dodatkowych żandarmów.

Bezpieczeństwo tunelu to wprawdzie odpowiedzialność prywatnej firmy Eurotunnel, ale jej dyrekcja żaliła się, że pozostawiono ją samą sobie w obliczu inwazji tysięcy nielegalnych imigrantów, co jest ewidentnie problemem politycznym. Po długim okresie bezczynności, Francuzi skierowali nad kanał La Manche posiłki żandarmerii.

Teraz również rząd brytyjski finansuje ochronę wlotu tunelu. Brytyjski szef dyplomacji Philip Hammond powiedział, że Londyn skoordynował teraz poczynania z władzami francuskimi i z dyrekcją Eurotunelu i w najbliższych dniach oczekuje coraz lepszych efektów.

Minister Hammond podkreślił, że wlot do tunelu jest strzeżony lepiej bo zwiększono liczbę ogrodzeń, jest więcej personelu służby granicznej i więcej wynajętych strażników.

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz