Notowania

rynek pracy
15-03-2018 (07:04)

Polska administracja nie radzi sobie z cudzoziemcami. Szara strefa się rozrasta

Do końca roku w Polsce będzie pracować 3 mln Ukraińców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Sasik/ EAST NEWS)
Do końca roku w Polsce będzie pracować 3 mln Ukraińców.

Urzędnik ma od 2 do 4 minut na sprawdzenie wniosku o wizy pracownicze. Urzędy sobie nie radzą, a grupa pracujących na czarno rośnie.

Liczba wniosków o wizę pracowniczą rośnie o 200 tys. rocznie od 2014 rok. Polskie służby konsularne jednak nie są dobrze przygotowane na uproszczony tryb zatrudnienia cudzoziemców – wynika z raportu NIK, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna”.

Fala pracowników, głównie z Ukrainy, pogrąża polską administrację. Urzędnik ma od 2 do 4 minut na sprawdzenie wniosku, co zdaniem "DGP", wręcz zachęca do wydawania lewych oświadczeń o zatrudnieniu i niewłaściwym wykorzystywaniu wiz.

Ukrainka pracująca w Polsce wykupiła z wojska synów

Jednym z powodów paraliżu urzędów są braki kadrowe. Nie ma co się dziwić, że służby konsularne i urzędy nie są w stanie sprawnie obsługiwać wniosków jeśli nie mają odpowiednio licznej osady – komentuje na łamach "DGP" prezes Personal Service Krzysztof Inglot.

Tagi: rynek pracy, praca, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2018

wizjonerZa dużo jest Ukraińców w Polsce, trzeba ograniczyć ich przyjazdy - koniecznie !

15-03-2018

DariuszWitam wszystkich Beznadziejna polityka rządu. Nasza wykształcona młodzież pracuje za 1/4 zachodnich zarobków, emigruje do innych krajów a do Polski … Czytaj całość

15-03-2018

emigrantNiech stoją tygodniami w kolejce mnie to wisi.Mnie za granicą nikt nie głaskał a podatek musiał być zapłacony.

Rozwiń komentarze (95)