Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla Grecji. Porozumienie już za trzy dni?

0
Podziel się:

Szefowie rządów Niemiec, Włoch i Grecji wyrazili nadzieję, że kraje strefy euro dojdą w przyszłym tygodniu do porozumienia w sprawie Grecji.

Pomoc dla Grecji. Porozumienie już za trzy dni?
(action press/East News)

W sprawie drugiego pakietu pomocy o wartości 130 mld euro ma się spotkać w poniedziałek w Brukseli 17 ministrów finansów strefy euro.

Na zdjęciu Lukas Papademos

Szefowie rządów Niemiec, Włoch i Grecji - Angela Merkel, Mario Monti i Lukas Papademos - wyrazili nadzieję, że kraje strefy euro dojdą w przyszłym tygodniu do porozumienia w sprawie Grecji.

Poinformowano o tym dziś w Rzymie po telefonicznej rozmowie trojga polityków. Telefoniczne konsultacje zostały zorganizowane, gdy kanclerz Angela Merkel odwołała w ostatniej chwili wizytę w Rzymie w związku z dymisją prezydenta Niemiec Christiana Wulffa. Z premierem Włoch miała rozmawiać o kryzysie w Grecji i o drogach wyjścia z impasu w związku z kryzysem.

Rzecznik kanclerz Niemiec Steffen Seibert powiedział z kolei, że Merkel oraz przywódcy Włoch i Grecji są _ optymistyczni _ w kwestii uzgodnienia w przyszłym tygodniu drugiego programu pomocy dla Grecji.

W oświadczeniu kancelarii premiera Włoch podkreślono, że Mario Monti, Angela Merkel i Lukas Papademos podczas rozmowy przeprowadzonej _ w konstruktywnym duchu _ zapewnili o swej nadziei na zawarcie porozumienia w sprawie Grecji podczas poniedziałkowych obrad grupy euro w Brukseli.

Media włoskie poinformowały, że trwają zabiegi o to, aby wizyta kanclerz Merkel w Wiecznym Mieście mogła dojść do skutku w przyszłym tygodniu.

O greckim kryzysie czytaj w Money.pl
Dramatyczny spadek notowań. Stracili zaufanie Grecy znienawidzili polityków? Na pewno nie poprą ich w nadchodzących wyborach.
Wiadomo co z Grecją. To już oficjalne Jest ważny raport, który pieczętuje prawdę o greckich finansach.
Kraj na krawędzi. Prezydent rezygnuje z pensji Minister finansów z uznaniem wypowiedział się o tym _ bardzo symbolicznym geście. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)