Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
decyzje ebc
29.02.2012 11:50

Pożyczki EBC dla banków sięgnęły 530 mld euro

Popyt na niskooprocentowane kredyty przekroczył oczekiwania ekspertów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Europejski Bank Centralny udzielił 800 instytucjom finansowym z Europy trzyletnich, niskooprocentowanych pożyczek.

na zdjęciu: Mario Draghi, prezes EBC

To już druga i najprawdopodobniej ostatnia taka operacja. Głównym celem działań podjętych przez EBC jest pobudzenie płynności na rynku bankowym i zachęcanie banków do kupowania obligacji mocno zadłużonych krajów strefy euro.

W grudniu bank centralny zaoferował europejskim instytucjom finansowym pożyczki za niemal 500 mld euro. Wówczas zdecydowanie poprawiło to sytuację na rynku długu i spowodowało wzrosty na większości europejskich giełd.

Zobacz jak zmieniały się wykresy giełd po operacji LTRO Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Według analityków pytanych przez Money.pl inwestorzy nie powinni jednak liczyć na powtórkę wzrostów jak po grudniowej akcji EBC. -_ W grudniu EBC działało z zaskoczenia, teraz plany banku były znane od kilku tygodni. Rynki w dużym stopniu zdyskontowały więc już te informacje _ - tłumaczy Łukasz Rosiński, analityk z AmerBrokers.

Popyt na pożyczki oferowane przez EBC okazał się wyższy niż prognozowali eksperci. Analitycy ankietowani przez agencję Reutera szacowali, że popyt na 3-letnie, niskooprocentowane pożyczki sięgnie 492 mld euro.

Więcej na temat pożyczek EBC - czytaj w raporcie Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: decyzje ebc, ebc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz