Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosati: Pakiet dla Grecji to tylko kupowanie czasu

0
Podziel się:

Były szef polskiej dyplomacji odniósł się do przyjętego wczoraj w Brukseli planu pomocy greckiej gospodarce, który zakłada przeznaczenie na ten cel prawie 109 miliardów euro.

Rosati: Pakiet dla Grecji to tylko kupowanie czasu
(photo-service.europarl.europa.eu)

Ciężar wsparcia weźmie na siebie także sektor prywatny na zasadzie dobrowolności, a jego wkład wyniesie 37 miliardów euro. Dariusz Rosati uważa jednak, że przyjęty plan nie wystarczy do rozwiązania problemów Grecji. - _ Drugi pakiet pomocowy dla Grecji to kupowanie czasu, a nie plan wyjścia z problemów _ - uważa, gość audycji _ Sygnały Dnia _ w Pierwszym Programie Polskiego radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DARIUSZA ROSATIEGO:

Ekonomista uważa, że za kilka tygodni na rynki znów wróci nerwowość. Choć Polska nie należy do strefy euro Dariusz Rosati podkreśla, że również nam powinno zależeć na zażegnaniu kryzysu greckiego. Zwraca uwagę, że polska waluta jest bardzo czuła na wszelkie ryzyko pojawiające się w eurolandzie. Jak dodaje, stabilność strefy euro jest bardzo ważna dla polskich przedsiębiorstw, które właśnie tam eksportują większość swoich produktów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI EKONOMISTY:

Dariusz Rosati powiedział, że z sytuacją w Grecji muszą się liczyć też państwa zachodnie. Jego zdaniem, dopuszczenie do bankructwa tego kraju odbije się negatywnie na losach Francji i Niemiec. Banki tych krajów mają bowiem sporo greckich obligacji i w razie upadku musiałyby być dofinansowane z kasy państwowej. Na złej sytuacji Grecji ucierpiałby też niemiecki eksport.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153034.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/euroszczyt;nowa;pomoc;dla;grecji;to;blisko;160;mld;euro,114,0,878706.html) Grecja dostanie pieniądze. Polacy zadowoleni Szczyt w w Brukseli zakończył się porozumieniem przywódców państw strefy euro w sprawie ratowania Grecji. Nowy pakiet pomocowy przewidziano na 3 lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t99796.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/jest;porozumienie;w;sprawie;grecji,88,0,878680.html) Jest decyzja w sprawie Grecji Po wielogodzinnych rozmowach na szczycie w Brukseli udało się przywódcom państw eurolandu wypracować wspólne stanowisko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t84795.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/75;mld;euro;wystarczy;by;uratowac;portugalie,179,0,800179.html) 75 mld euro wystarczy by uratować Portugalię? Po Grecji i Irlandii, Portugalia, może być kolejnym krajem, który dostanie antykryzysową pomoc.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)