Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd w Niemczech. SPD chce obsadzić resorty finansów i pracy

0
Podziel się:

Kandydatami na szefa resortu finansów są przewodniczący klubu parlamentarnego SPD Frank-Walter Steinmeier oraz dyrektor frakcji w parlamencie Thomas Oppermann.

Rząd w Niemczech. SPD chce obsadzić resorty finansów i pracy
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Niemiecka SPD będzie podczas negocjacji o koalicji z partiami chadeckimi CDU i CSU dążyła do przejęcia resortów finansów i pracy. W zamian gotowa jest do rezygnacji z MSZ, zwykle przypadającego mniejszemu koalicjantowi - podał _ Die Welt _.

Socjaldemokraci uważają, że obsadzenie politycznie wpływowego ministerstwa finansów jest nieodzowne dla skutecznej polityki rządowej - pisze _ Die Welt _, powołując się na źródła w kierownictwie partii.

Kandydatami na szefa resortu finansów są przewodniczący klubu parlamentarnego SPD Frank-Walter Steinmeier oraz dyrektor frakcji w parlamencie Thomas Oppermann. Resort pracy ma natomiast przejąć przewodniczący partii Sigmar Gabriel. Ministerstwo spraw zagranicznych straciło na znaczeniu, do czego przyczynił się ostatni szef tego resortu Guido Westerwelle - twierdzą socjaldemokraci.

Obecnie ministerstwem finansów kieruje jeden z najbardziej doświadczonych niemieckich polityków - Wolfgang Schaeuble (CDU).

Negocjatorzy CDU/CSU i SPD opowiedzieli się wczoraj po trzech turach rozmów za podjęciem negocjacji o wspólnym rządzie. Negocjacje mają ruszyć w najbliższą środę. Warunkiem jest wyrażenie zgody przez zwołany na niedzielę zjazd SPD.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)